Ana Sayfa   İletişim Formu
     
 
 • Home
   Dua Hakkynda
   Dua, insanin Allah'a yönelmesi,yaratanindan dilemesi,istemesidir.Dua büyük bir ibadet sayilmaktadir.Dua ederken ,mutlaka Arapça olacak diye bir kural yoktur.Belirli sartlari yerine getirerek, içinden geldigi gibi edilir.Ancak Allah'tan istekler mesru olmali ve olmayacak seyler istenmemelidir.
   Kur'an da Dua
   Hak Teala buyuruyor; 'Ey habibim! 'Eger benim kullarim sana beni sorarlarsa onlara çok yakin oldugumu söyle.Bana dua edince dua edenin duasina icabet ederim. O halde onlar da benim davetime kossunlar ve bana hakkiyla iman etsinler ki maksatlarina nail olabilsinler.'(Bakara-186)
   Hadislerle Dua
   'Büyük zorluklarla karsilastiginiz zaman; 'Allah bize yeter, o ne güzel vekildir' zikrine devam ediniz. (Ebu Davud,vitr,25;TirmiziKiyame,8; Ibn Hanbel,Müsned,1/336)
   Peygamberimizin Dualarindan Bazilari
   'Ya Rab, benim hatalarimi,bilmeden yaptiklarimi,isimde asiri gitmemi ve Senin benden çok iyi bildigin hallerimi magfiret eyle.Allah'im ,benim latifelesmelerimi, ciddiyet hallerimi,hata ve kasten yaptiklarimi ve bende olan her seyimi magfiret eyle.'(Buhari Deavat,60;Müslim,70)
   Dua Nasil Yapilmali?
   'Sakin sizden biri dua ederken 'Ya Rabbi dilersen beni magfiret eyle ,dilersen bana merhamet eyle' demesin.Istedigini saglamca ve katiyetle istesin.Çünkü Allah'i su veya bu ise zorlayabilecek hiçbir kuvvet yoktur.' (Buhari,Deavat,21)
   Dua'nin Adabi
   Abdestli bulunmak,bir namazdan sonra yapilmali, önce tevbe be istigfar yapilmali, kibleye yönelmeli,duadan önce Allah'a hamd edilmeli...
   Çesitli Dualar
   'Rabbimiz Tebareke ve Teala her gece, gecenin üçte biri kaldigi sirada dünya semasyna nüzul eder ve söyle buyurur:'Bana dua eden var mi,duasina icabet edeyim?Istedigini vereyim.Bana istigfar eden var mi, onu magfiret edeyim? (Buhari,Teheccüt,14)
  • Büyünün Amaci Nedir?
   Büyü Var midir?
   Büyü Bozdurmak Günah mi?
   Büyü Bozulmazsa Ne Olur?
   Yapilan Her Büyü Tutar mi?
   Vesvese Nedir?
 • Sale
   Cin Nedir?
   Cin, arapça bir kelime olup “gizli,örtülü” anlamindadir.Kuran’i Kerimde otuzdan fazla ayette geçmektedir.Ayrica Kur’an’i Kerim’de basli basina ;yetmis ikinci sirada yirmi sekiz ayetli Cin suresi bulunmaktadir.
   Cinler Insanin Bedenine Girebilir mi?
   Hak Dini Kur’an Dili isimli tefsirinde; “Vel canne halaknahü min kablü min narus semum” Meali;” (Canny da(insandan önce) mesemeta (yani maddeye) nüfuz edici atesten (isinlardan ,enerjiden) yarattik. (Hicr-27)
   Cinler Gayby Bilirler mi?
   Gayb ,bilinmiyen demektir.Yanlys bir inanç olarak, gayb “gelecek “ olarak düsünülür.Gerçekte gayb;Bir kisinin, geçmiste, su anda ve gelecekte bilemedikleridir..Cinler geçmis olaylardan ancak gördüklerini, yasadiklarini bilebilir. Her seyi bilemezler.Bildikleri ise (o olayi gören bilen) baska cinlerden ögrendikleridir.Su an içinde durum aynidir.Geçmisi ve su ani bilemeyen cinler gelecegi nasil bilecekler!
   Cinler Insana Neden Musallat Olur?
   Cinler Insanlarla Evlenir mi?
   Insanin içine giren cin nasil yakilir/çikarilir.
   Cin Musallatindan Nasil Kurtulunur?
   Cin Musallati Belirtileri Nelerdir.
 • Büyü Nedir
   Büyü Nedir?
   Büyü, büyücünün cin ve seytanlarini ve bazi malzemeleri kullanarak,kisileri fiziksel ,ruhsal ve uykularinda etkileyen ,islamiyetle hiçbir ilgisi olmayan ,büyücüler tarafindan yapilan ve peygamberimizin sirkten (Allah’a,ortak es kosma) sonra büyük günahlardan saydigi haram bir eylemdir.
   Büyünün Etki Süresi
   Uzaktan Büyü Bozulur mu?
   Büyülü Kiside Görülen Belirtiler/Sikintilar
   Büyülü bir kisi ; fiziksel , ruhsal ve uykusunda olumsuz durumlar yasar.Insanin bedenine cin musallat olmasi(girmesi) iki halden biriyle olur.Büyücü göndermistir veya kendi istegi ile girmistir.Hangisi olursa olsun, o kisi asagidaki belirtilerden en az 4-5 tanesini yasar.
   Üzerimizde Büyü veya Cin Musallati Oldugunu Nasil Anlariz?
   Asagidaki ayetlerden her birini en az 40-50 kere okuyun; eger içinize daralma ,sikinti heyecan,bedende uyusmalar,aglama ,bas agrisi, titremeler vb. seyler oluyorsa ...
   Büyü Nasil Bozulur?
   Büyü, büyücünün insanin bedenine cin musallat etmesi olayidir.Büyücü,cini insana musallat ederken, bir takim malzemeler kullanmis olabilir.( muska gibi) Bu malzemelerin bulunmasi büyüyü çözmez.Bulsaniz bile ,büyünün asli unsuru olan cin hala bedendedir.O halde vücuttaki cini çikarma ,çikmazsa yakmak lazimdir.
   Büyü Yapilan Insan Neler Hisseder?
 • Store Locator
   Muska Nedir?
   Muska,Islam öncesi zamanlarda ,doga üstü güçlere,cinlere ve seytanlara karsi korunmak üzere,çesitli sekillerde yazilip takilmistir.Fakat içlerine bakildiginda ,anlami olmayan bir takim yazi ,sekil ve karamalardan ibarettir.
   Cincinin Buldum Dedigi Muska ile Büyü Çözülür mü?
   En çok duydugumuz sözlerden biride;bilmem kim hoca ,bana yapilan muskayi,büyüyü buldu büyü çözüldü.Peki bulundu da neden hala rahatsizlik çekiyorsun?
   Muskanin Büyülü veya Cinli Kisiye Yarari Olur mu?
   Muska yazmak peygamberimiz tarafindan mesru sayildigina göre; Yazilmasinda bir sakinca olmayip,ancak belirli sartlarin yerine getirilmesi lazimdir.
 • Products
   Nazar Nedir?
   Nazar,göz degdirmek,kötü gözle bakmak anlamina gelir.Kur’an’i Kerim’de nazardan bahseden ayetlerde vardir.
   Nazarin Etkileri
   Iki çesit nazar etkisi bulunmaktadir.
 • Products
 • Products

NAZAR NEDİR?

Nazar nedir? Nazar neden değer?Nazar nasıl olur?Nazar ne yapar?

Arapçası "El-Ayn" olan nazar,göz değirmek,kötü gözle bakmak anlamına gelir.

İbn Hacer şöyle der: El-Ayn'ın (nazarın) aslı, kötü tabiatlı olanın, zarar verecek şekilde, hasetle karışık, beğenerek bakmasıdır. (İbn Hacer,Fethu'l- Bâri,10/200)

İbn Manzur: Bir düşman veya hasetçi baktığında, falancaya ayn (nazar,göz) isabet etti,onu etkiledi, o da bu yüzden hastalandı denilir. açıklamasında bulunmuştur. (İbn Manzur, Lisanu'l-Arab,13/301)

Mıknatısın demiri gözle görülemeyen bir güçle çekmesini gördüğümüz halde çeken gücü asla göremeyiz. Göz değmesi (nazar) olayda böyledir.Bıraktığı etki kişide görüldüğü halde nasıl olduğunu bilememekteyiz.Öfke inan bedenine nasıl etki ediyorsa, gözlerin de karşıdaki varlığa bakışında iyi veya kötü bir etkinin bulunması mümkündür.

Bilim adamlarınazarı kuvvetli bir ihtimal olarak şöyle açıklamaktadır: Bakan kişinin iyi niyet ve uoğunlaşmasına göre "alıcı ve verici uçlardan" geçen bir ark oluşmaktadır. Gıpta ve özenme gibi dostça duygular, hatta anne ve babanın çocuklarına olan sevgisi küçük dozda da olsa nazar uğratma sebebi olmaktadır.Nazarın ilk şartı, haset duygusunun oluşmasıdır. Haset duygusu ile başlayan gerilim, göz merceğinde odaklanarak bir tür lazer gibi bakış aracılığıyla hedefe vurucu bir güç olarak fırlatır.

Hipnotizma,magnetizma, nazar,beddua ve benzeri uygulamalar,trans, uyanık uyku halleri; yabancı bir kimlik tarafından benliğimizin esir alınması, uyku merkezinin yabancı magnetik alana teslim olması demektir.Uyku merkezi, yabancı etkiye teslim olurve bunun hazırlığı içinde esneme geri tepmeleri yapmaya başlar. Hz. peygamber (s.a.v) efendimiz: "Esneme şeytandandır." buyurmaktadır. Buna göre, nazarla, şeytanın bir ilgisi var demektir. Nazar da, şeytanda insanı esnetmektedir. fakat aralarındaki münasebet nedir? Bunu şimdilik bilemiyoruz.Ancak, Hz. Peygamberimiz (s.a.v) hem nazara hemde şeytanın vesvesesine karşı okumayı tavsiye etmiş ve kendisi de bu iki güce karşı okuma yapmıştır.

NAZARIN VAR OLDUĞUNA AİT AYETLER

Yüce Allah Yusuf suresinde şöyle buyurmuştur: “Sonra şöyle dedi: Oğullarım!(şehre) hepiniz bir kapıdan girmeyin, ayrı ayrı kapılardan girin.Ama Allah’tan (gelecek)hiçbir şeyi sizden savamam.Hüküm Allah’tan başkasının değildir.Ben yalnız O’na dayandım.Tevekkül edenler yalnız O’na dayansınlar.(Yusuf-67)

Taberi, El- Kurtubi, Fahruddin Razi , Hamdi Yazır gibi müfessirlerin büyük çoğunluğu,Hz. Yusuf’un ve kardeşlerinin yakışıklı ve gösterişli olduklarından;babaları Hz. Yakub,insanların onlara nazar değirmelerinden korktuğunda görüş birliğine vardılar.Çünkü nazar vardır ve gerçektir.

“O inkar edenler Kur’an’ı işittikleri zaman,neredeyse seni gözleriyle devireceklerdi.Hala da (kin ve hasetlerinden )Hiç şüphe yok, O delidir,derler.Oysa Kur’an,alemler için ancak bir öğüttür.”(Kalem51-52)

İbn Abbas ,Mücahid ve başkaları: Bu ayet, nazarın mevcut olduğuna ve Allah'ın dilemesiyle tesirinin gerçek olduğuna delildir (ispattır) demişlerdir.(İbn Kesir,4/408)

NAZARIN VAR OLDUĞUNA AİT HADİSLER

Ebu Hureyre'nin rivayetine göre, Hz peygamber şöyle buyurmuştur:

"Nazardan Allah'a sığının. Çünkü nazar (göz değmesi) gerçek ve sabittir." (Sahihi Müslim,Et-Tıb;Ebu Davud,3879; Fethu'l;Bari,10/203)

İbn Abbas'ın rivayet ettiği bir hadiste de Resulullah (s.av) efendimiz şöyle buyurmuştur:

" Nazar, gerçektir. eğer kaderi geçecek birşey olsaydı, nazar onu geçerdi. Birinizin yıkanması istendiğinde , o kişi yıkansın." ( Sahihi Müslim,es- Selam; Tirmizi,3063)

İmam Nevevi şöyle demiştir:" Bu hadiste, Kaderin ispatı ve nazar meselesinin doğru olduğu vardır. Nazarın zararı, hayır ve şer olan diğer şeyler ancak Allah'ın takdiriyle olur. (Sahihi Müslim bii şerhin- Nevevi)

Esma Bint Umeys şöyle demiştir:"Allah'ın Rasulu! Cafer'in çocuklarına nazar değiyor. Onlara dua okuyayım mı? Hz. peygamber (s.a.v) ona şöyle cevap verdi:

"Evet.Eğer Allah'ın takdirini geçecek bir şey olsaydı, nazar onu geçerdi." (Tirmizi, et-Tıb;2059, İmam Ahmed,Müsned,6/438)

Ebu Zer tarafından rivayet edilen bir hadiste, peygamberimiz şöyle buyurmuştur:

" Nazar, dağa çıkaracak ve oradan indirecek derecede kişiyi etkiler." ( İmam Ahmed, Müsned; Sahihul Cami,2/34,6771)

Cabir'in rivayetine göre; peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

" Ümmetimden ölenlerin çoğu, Allah'ın yazması, kaderi ve nazar iledir." (Buhari,et-Tarih;el Bezzar;el-Ebani, ;Sahihul-Cami,1217)

İbn Abbbas, Resulullahın şöyle buyurduğunu nakletmiştir:

" Nazar gerçektir. Dağı yerinden oynatabilir." (İmam ahmed ;Taberani, el-Hakim)

Cabir'in rivayet ettği başka bir hadiste de Peygamberimiz şöyle buyurmuştur:

" Nazar, kişiyi kabre, deveyi tencereye sokar." (Ebu Nuaym,Hılyetu'l- Evliya; el-Ebani, es-Silsiletu's-Sahiha,1250)


 

 
 
"Ben, cinleri ve insanları ancak Bana kulluk etsinler diye yarattım."

(Zariyat-56)
Güzel rüya Allah'tandır. Kötü, karışık rüya şeytandandır. Dolayısı ile biriniz kötü bir rüya görüp korkarsa sol tarafına tükürsün ve şerrinden Allah'a sığınsın,böylece kötü rüya kendisine zarar veremez.
Hadisi Şerif


Tüm Hakları Saklıdır (c) -2011