Ana Sayfa   İletişim Formu
     
 
 • Home
   Dua Hakkynda
   Dua, insanin Allah'a yönelmesi,yaratanindan dilemesi,istemesidir.Dua büyük bir ibadet sayilmaktadir.Dua ederken ,mutlaka Arapça olacak diye bir kural yoktur.Belirli sartlari yerine getirerek, içinden geldigi gibi edilir.Ancak Allah'tan istekler mesru olmali ve olmayacak seyler istenmemelidir.
   Kur'an da Dua
   Hak Teala buyuruyor; 'Ey habibim! 'Eger benim kullarim sana beni sorarlarsa onlara çok yakin oldugumu söyle.Bana dua edince dua edenin duasina icabet ederim. O halde onlar da benim davetime kossunlar ve bana hakkiyla iman etsinler ki maksatlarina nail olabilsinler.'(Bakara-186)
   Hadislerle Dua
   'Büyük zorluklarla karsilastiginiz zaman; 'Allah bize yeter, o ne güzel vekildir' zikrine devam ediniz. (Ebu Davud,vitr,25;TirmiziKiyame,8; Ibn Hanbel,Müsned,1/336)
   Peygamberimizin Dualarindan Bazilari
   'Ya Rab, benim hatalarimi,bilmeden yaptiklarimi,isimde asiri gitmemi ve Senin benden çok iyi bildigin hallerimi magfiret eyle.Allah'im ,benim latifelesmelerimi, ciddiyet hallerimi,hata ve kasten yaptiklarimi ve bende olan her seyimi magfiret eyle.'(Buhari Deavat,60;Müslim,70)
   Dua Nasil Yapilmali?
   'Sakin sizden biri dua ederken 'Ya Rabbi dilersen beni magfiret eyle ,dilersen bana merhamet eyle' demesin.Istedigini saglamca ve katiyetle istesin.Çünkü Allah'i su veya bu ise zorlayabilecek hiçbir kuvvet yoktur.' (Buhari,Deavat,21)
   Dua'nin Adabi
   Abdestli bulunmak,bir namazdan sonra yapilmali, önce tevbe be istigfar yapilmali, kibleye yönelmeli,duadan önce Allah'a hamd edilmeli...
   Çesitli Dualar
   'Rabbimiz Tebareke ve Teala her gece, gecenin üçte biri kaldigi sirada dünya semasyna nüzul eder ve söyle buyurur:'Bana dua eden var mi,duasina icabet edeyim?Istedigini vereyim.Bana istigfar eden var mi, onu magfiret edeyim? (Buhari,Teheccüt,14)
  • Büyünün Amaci Nedir?
   Büyü Var midir?
   Büyü Bozdurmak Günah mi?
   Büyü Bozulmazsa Ne Olur?
   Yapilan Her Büyü Tutar mi?
   Vesvese Nedir?
 • Sale
   Cin Nedir?
   Cin, arapça bir kelime olup “gizli,örtülü” anlamindadir.Kuran’i Kerimde otuzdan fazla ayette geçmektedir.Ayrica Kur’an’i Kerim’de basli basina ;yetmis ikinci sirada yirmi sekiz ayetli Cin suresi bulunmaktadir.
   Cinler Insanin Bedenine Girebilir mi?
   Hak Dini Kur’an Dili isimli tefsirinde; “Vel canne halaknahü min kablü min narus semum” Meali;” (Canny da(insandan önce) mesemeta (yani maddeye) nüfuz edici atesten (isinlardan ,enerjiden) yarattik. (Hicr-27)
   Cinler Gayby Bilirler mi?
   Gayb ,bilinmiyen demektir.Yanlys bir inanç olarak, gayb “gelecek “ olarak düsünülür.Gerçekte gayb;Bir kisinin, geçmiste, su anda ve gelecekte bilemedikleridir..Cinler geçmis olaylardan ancak gördüklerini, yasadiklarini bilebilir. Her seyi bilemezler.Bildikleri ise (o olayi gören bilen) baska cinlerden ögrendikleridir.Su an içinde durum aynidir.Geçmisi ve su ani bilemeyen cinler gelecegi nasil bilecekler!
   Cinler Insana Neden Musallat Olur?
   Cinler Insanlarla Evlenir mi?
   Insanin içine giren cin nasil yakilir/çikarilir.
   Cin Musallatindan Nasil Kurtulunur?
   Cin Musallati Belirtileri Nelerdir.
 • Büyü Nedir
   Büyü Nedir?
   Büyü, büyücünün cin ve seytanlarini ve bazi malzemeleri kullanarak,kisileri fiziksel ,ruhsal ve uykularinda etkileyen ,islamiyetle hiçbir ilgisi olmayan ,büyücüler tarafindan yapilan ve peygamberimizin sirkten (Allah’a,ortak es kosma) sonra büyük günahlardan saydigi haram bir eylemdir.
   Büyünün Etki Süresi
   Uzaktan Büyü Bozulur mu?
   Büyülü Kiside Görülen Belirtiler/Sikintilar
   Büyülü bir kisi ; fiziksel , ruhsal ve uykusunda olumsuz durumlar yasar.Insanin bedenine cin musallat olmasi(girmesi) iki halden biriyle olur.Büyücü göndermistir veya kendi istegi ile girmistir.Hangisi olursa olsun, o kisi asagidaki belirtilerden en az 4-5 tanesini yasar.
   Üzerimizde Büyü veya Cin Musallati Oldugunu Nasil Anlariz?
   Asagidaki ayetlerden her birini en az 40-50 kere okuyun; eger içinize daralma ,sikinti heyecan,bedende uyusmalar,aglama ,bas agrisi, titremeler vb. seyler oluyorsa ...
   Büyü Nasil Bozulur?
   Büyü, büyücünün insanin bedenine cin musallat etmesi olayidir.Büyücü,cini insana musallat ederken, bir takim malzemeler kullanmis olabilir.( muska gibi) Bu malzemelerin bulunmasi büyüyü çözmez.Bulsaniz bile ,büyünün asli unsuru olan cin hala bedendedir.O halde vücuttaki cini çikarma ,çikmazsa yakmak lazimdir.
   Büyü Yapilan Insan Neler Hisseder?
 • Store Locator
   Muska Nedir?
   Muska,Islam öncesi zamanlarda ,doga üstü güçlere,cinlere ve seytanlara karsi korunmak üzere,çesitli sekillerde yazilip takilmistir.Fakat içlerine bakildiginda ,anlami olmayan bir takim yazi ,sekil ve karamalardan ibarettir.
   Cincinin Buldum Dedigi Muska ile Büyü Çözülür mü?
   En çok duydugumuz sözlerden biride;bilmem kim hoca ,bana yapilan muskayi,büyüyü buldu büyü çözüldü.Peki bulundu da neden hala rahatsizlik çekiyorsun?
   Muskanin Büyülü veya Cinli Kisiye Yarari Olur mu?
   Muska yazmak peygamberimiz tarafindan mesru sayildigina göre; Yazilmasinda bir sakinca olmayip,ancak belirli sartlarin yerine getirilmesi lazimdir.
 • Products
   Nazar Nedir?
   Nazar,göz degdirmek,kötü gözle bakmak anlamina gelir.Kur’an’i Kerim’de nazardan bahseden ayetlerde vardir.
   Nazarin Etkileri
   Iki çesit nazar etkisi bulunmaktadir.
 • Products
 • Products

 

CİN NEDİR?NASILDIR?

Cin nedir? Cin kelimesi, "örtmek,gizlemek" anlamına gelmekte olup görülmeyen varlıklara bu isim verilmiştir. Kur'an' Kerim'in bildirdiğine göre cinler, insandan önce dumansız ateşten yaratılmışlardır. Bugünkü anlayışımızla enerji varlıklardır.

" Vel canne halaknahu min kablu min narissemum." (Hicr,27)

" Biz cannı da insandan önce mesemata (maddeye, insana ) nüfuz edici (içine girme) ateşten yarattık."

Cannın,nar-ı semumdan yaratılmış olması, cin ve şeytan'ın insana gizli mesematından (görünmez gözeneklerinden) hulul edecek (içine girecek, bir mahiyette olduğunu haber verir. (Elmalılı hamdi Yazır; Hak dini Kur'an Dili)

Cin konusu, kitap yazacak kadar uzun olduğundan,sadece sizleri ilgilendiren bilgileri açıklayacağım.

Cinlerin erkek ve kadınları vardır.Üreyip çoğalırlar.

Cinlerin en büyük özelliği yalan söylemeleridir.Onlarla irtibatlı olan kimseleri yalan söyleyip aldatırlar.Onlarda cinlerden öğrendiği yalanları halka anlatırlar.

Cinler geçmişi,şu anı ve özellikle geleceği bilemezler.Cinlerde,insanlar gibi ancak duyduğunu gördüğünü bilirler. geleceği Allah'tan başka kimse bilemez.Bu nedenle falcılara gidip gaybı öğrenmek istemek,haram ve günahtır.

Cinler, hiç bir maddeyi bir yerden bir yere getiremezler.Onlar enerji varlıklar olduğundan maddeyi eliyle tutamazlar. Bu bakımdan,bazı cincilerin cinlere büyü buldurup getirtmesi gerçek değildir.İllizyon ve göz boyamadır.

Cinler de uyur.Onların uyumaları bizim boyut ve zamanımıza göre günde ortalama yarım saattir.Bu bakımda günün 23 saati uyanık olduklarından,büyü veya musallatla insan içinde girdiklerinde o kişiye devamlı sıkıntı ve eziyet verirler.

Cinlere, sadece Kur'an'ı Kerim'le etki edilir,hüküm altına alınır ve yakılır.

Cinlerin insan vücuduna girişi, camdan ışığın geçmesi,süngerin suyu emmesi,havanın deliklerden geçmesi gibidir.

Cin ve şeytan isimleri Kur'an'da birbirinin yerine de kullanılmıştır.Cin,görünmez olan varlıkların genel adıdır.

Kur'an'da cinler;cin,şeytan.marid,ifrit,iblis gibi isimlerle anılmıştır.Bu adlar onların güçleriyle ilgilidir.

Cinler akıllı, şuurlu, erkek ve dişisi olan, üreyen, gözle görülmeyen varlıklardır.Fakat onlar insanları görürler.

Cinler insan bedenine girebilmesi nedeniyle, yapılan bütün büyülerde insan içine cinler musallat edilir.

Cinlerin banyo,tuvalet veya pis yerlerde yaşadıkları döğrü değildir.Işık hızıyla hareket eden cinler neden burada yaşasınlar?

Cinlerin üzerine işemek,sıcak su atmak,saçak altlarından geçmek,üzerine basmak,çocuğunu öldürmek gibi nedenlerle insanları çarptığı doğru değildir.Bunların hepsi hurafe ve uydurmadır.

Banyoda kilotla yıkanmalıdır,aksi halde cinler avret yerlerini görür,sözü doğru değildir.İnsanın içine girebilen cinler sen giyinik bile olsan,bütün vücudunu zaten görür.Cinlerin insanın vücudunu görmesi,hiç bir şey ifade etmez.

Erkek cin insan kadına,kadın cin erkek insana aşık olabilir,onun içine girebilir,onu sahiplenebilir ve onunla cinsel ilişikiye girebilir.Bu hayali bir ilişkidir.Cinin katı hale gelmesi demek değildir.Bu ilişkiden çocuk olmaz,ve bakire bir kızın kızlığına zarar gelmez.

Cinlerle iletişime geçmek için,bazı ritülleri yapmak,bazı duaları okumak,cinlerden faydalanmak istemek çok tehlikeli bir iştir.Bedenine çok güçlü,kevvetli cinler girerse,hakimiyet onda olur ve hayatını perişan eder.

Güç ve kuvvetleri birbirinden farklıdır.Kur'an'ı Kerim'de;Cin,şeytan,ifrit,marid,iblis olarak adlandırılması bunların güç ve kuvvetlerini belirtir.

Cinlerin insanlara etki etmesi için bedenine girmesi gereklidir.İnsan içine girmeyen cinler kimseye bir yaptırımı olmaz.Öyle olmasaydı,bütün insanlar cinlerin hükmü altında olurdu.

Cinler enerji varlıkları olduğundan beslenmeleri koku ile olur.Tezek,kemik ile beslendikleri ve pirinç sevdikleri doğru değildir.Onlar katı maddeleri yiyemezler.Bu bakımdan,tütsü koklamak içindeki cinleri besler.Cin musallatlı ve büyülü kişiler asla tütsü yakıp koklamamalıdır.

Cinler çeşitli kılık ve şekillere girebilirler ve insanlardan bazıları onları görebilir,duyabilir,onlarla konuşabilir.Ancak onların insan gibi katı hale geldikten sonra görülebileceklerine inanılır.Bu doğru değildir.Cinler enerji varlıklar olarak yaratılmış olup başka bir boyuta geçemezler.İnsanların görünmez ve enerji haline dönemeyeceği gibi.

Cinleri görmek,duymak ve konuşmak ancak cinin insan bedenine girmesiyle olur.Bu şekilde insanla iletişim kurabi lirler.Aksi halde herkes bu varlıklarla irtibata geçerdi.

Dünya üzerinde ne kadar dini inanış varsa,cinlerde aynı insanlar gibi çeşitli dini inanışlara sahiptirler.Allah teala Kurân da Şöyle buyurmuştur:

Doğrusu içimizde müslüman olanlar da var,olmayanlar da var!Müslüman olanlar,işte onlar doğru yolu arayıp bulanlardır.(Cin,14)

Büyüde kullanılan inançsız şeytanlardır.Şeytan. Allah ve insan düşmanıdır.Görevleri insanları dinden çıkarmak ve eziyet etmektir.Bu bakımdan onlarla uğraşmak, büyü bozmak ve musallatı gidermek kolay değildir.

Cinleri göremeyişimizin nedeni çok yüksek hıza sahip olmalarındandır. Bu bakımdan 300.000 m/sn olan ışık hızına izafe (bağlama,yakıştırma) yapılır. İnsan gözü bu kadar yüksek bir hızı algılayamaz.Bu nedenle, büyü uzaktan yapılır..Cinin,büyülenecek olan insanı tanıması yeterlidir.Binlerce km uzağa göz açıp kapayıncaya kadar gider.

Cin gerçekten var mı?

Cinler gerçekten vardır.İnsanlardan bazıları,cinleri göremediği için varlığına inanmak istemez.

Allah teala,Kur'an'ı Kerim'de:

"Çünkü o (cinler) ve taraftarları,sizi,sizin kendilerini göremeyeceğiniz cihetten (yönden) görürler.(A'raf,27)

Bir şeyin bizi görebilmesi için var olmaları gerekli değil midir?

Kur'an'da çok yerde cinlerden bahsedilir.Başlı başına "Cin" suresi vardır.

Müsülümanım diyen herkes Kur'an'ın tamamına inanmak zorundadır.Şurası aklıma yattı beğendim inandım,burasını beğenmedim,inanmıyorum diyemezsiniz.İman,görmediğin şeye inanmaktır.Görülen şeye iman olmaz.

Bazı kişiler,cinlerin var olmadığını kanıtlamaya çalışıyorlar

Birisi demiş ki:Dünyada var olup ta göremediğimiz dalga boyu farklı,röntgen ışınları,radyo dalgaları gbi şeyleri göremeyiz ama onları kullanıyoruz.Eğer cinler olsaydı,şimdiye kadar tespit edilirdi.

Buna şöyle cevap veririz:Bunların dalga boyutlarının farklı olduğunu kendin söylüyorsun.Bilim,dünyadaki bütün ışınları veya dalga boylarını tespit edebildi mi?Cevabı hayır.

Bu ışınları ve dalgaları ancak bir alet yardımıyla görebiliyor ve duyabiliyoruz.Bunlar havada bulunuyor,görebiliyor musun?Hayır.

Ancak,televizyon,radyo gibi araçları kullandığımızda farkına varıyoruz.

Cinler de dünya üzerinde yaşıyorlar,fakat onları algılayamıyoruz.Ancak insan içine girdikten sonra hissediyoruz. Burada,insan,bir televizyon veya radyo görevini görmektedir.

Allah teala,cinleri bunlardan farklı yaratmıştır.Akıllı,erkeği kadını olan,üreyebilen varlıklarıdr.

Cinleri,ışın ve dalgalara benzeterek örnek veremeyiz.Hepsinin yaratılış amacı başkadır.

Bir başkası da demiş ki:gece yatarken,cinleri çağırdım,onlara sövdüm,Kur'an'ı tersten okudum,hiç bir şey gelmedi ve olmadı,o halde cinler yoktur!

Yaptığın her eylemi Allah,görür,işitir ve bilir.Sen bu din dışı ve günah olan işleri yaptın diye,Allah, sana kendini mi kanıtlayacak?

 

CİN MUSALLATI BELİRTİLERİ NELERDİR? CİN MUSALLAT OLDUĞUNU NASIL ANLARIZ?

Cin musallatı belirtileri, genel olarak;uykuda,fiziksel ve ruhsal belirtiler olmak üzere üç ana başlık altında görülür. Bu belirtiler büyü belirtileri ile hemen aynıdır.Çünkü her iki durumda da cinler insanın bedenine,içindedir.Büyü ile gönderilen cinlere,büyücü tarafından görev verildiğinden insana olan yaptırımları,zulümleri daha fazla olur.

Cin musallatı Uykudaki Belirtiler:

1- Yorgun olduğun halde uykuya dalamama, çok zor uyuma.

2-Devamlı uyuma isteği. Normal şartlarda uyuduğun halde hep uyumak istenir. Elinde olmadan göz kapakların kapanır. Esneme olur.

3-Karışık rüyalar, kabuslar görülür. Uzun veya kısa boylu kimseler, veya yüzünü göremediğin kimseler, bazen rüyada seninle konuşurlar ve bazı talimatlar verebilirler.Çirkin suratlı kimseler ve hayvanlar görülür.

4- Rüyada cinsel ilişkiye girmek. Rüyalarında hiç tanımadığın veya tanıdığın kimselerle cinsel ilişkiye girilir. Genellikle bunu istemesende zorla yaparlar. Bu ilişkiyi içindeki şeytan yapmaktadır.

5-Uykularında bir takım sesler çıkarmak, dişlerini gıcırdatmak. Bazı şeyleri sayıklamak,korkuyla uyanmak.

6- Uyurgezerlik. Yatıp uyursun gecenin bir vakti cinler kaldırır, evi dolaşır gezersin haberin olmaz. Sabah kalktığında bu yaptıklarını cinler unutturur hatırlayamazsın.

7-Karabasan. En çok görülen durumlardan biridir.Yattığında uyku ile uyanıklık arasında, Sanki göğsünün üzerine birinin oturmuş olduğunu hissetmedir.Elini, kolunu kıpırdatamazsın, yanındaki ile bile konuşamazsın. Genelde kendini bilirsin ama bu durumlar yaşanır.

8- Uykuda geçmişi ile hatırlamak istenmeyen şeylerin görülmesi.

9- Rüyada havada uçmak,alçak veya yüksek yerlerden düşmek.

10-Rüyada kan gölünde, denizde, su üzerinde yürümek, pis harabelerde gezmek.

11- Kötü bir rüya sonrası, çok etkilenmek, yataktan kalkamamak, halsiz ve bitkin düşmek.

12- Rüyada tanımadığınız kimselerle konuşmak.Bunların size yapmanız için talimatlar vermesi ve zorlaması.

13-Rüyada geçmişle veya yakın gelecekle ilgili bilgilerin alınması ve bunların gerçekleşmesi.

Cim Musallatı Fiziksel Belirtiler:

1-Sırtında veya vücudun çeşitli yerlerinde gezici ağrı ve sızılar. Eklem yerlerinde daha çok görülür.

2-Bacaklarda ve kollarda uyuşma, yanma hissi ve karıncalaşma olması ve hissizilik

3-Ateş basmaları, titreme ve ürpermelerin olması.

4- Kadın ve erkekte nedeni belli olmayan veya tıp tarafından teşhis edilemeyen cinsel isteksizliklerin olması. Bu durum bazen kadında, bazen erkekte veya her ikisinde de görülür.Cinsellikle ilgili sorunlar, cin musallatına uğramış veya kendisine büyü yapılmış kişilerin çoğunda görülür.

5-Hamile kalamama: Erkeğin ve kadının tıbbi bir sorunu ve engeli yoktur. Her türlü tıbbi çalışma yapılmasına rağmen hamile kalınamazsa, o bayanda büyük ihtimallle musallat veya büyü var demektir. Bu durum için Kur'an'ı Kerim tedavisi yapılmış ve olumlu sonuç alınmıştır.

6- Düşük Yapma: Bayan hamile kalır ancak belirli haftalarda düşük yapar. Tıbbi müdahaleye rağmen, bu düşük olayı devam ediyorsa, burda da büyü veya cin musallatı var demektir. Bu durum içinde Kur'an tedavisi sonunda, düşük yapma engellenmiştir.

7- Bazen vücutta devamlı yer değiştiren, uğradığı yerde sıkıntı yapan bir şeylerin olması.

8-Bazı cinler mideye oturur, orada karın şişkinliği veya ağrılar yapar. ilaç alınmasına rağmen geçmez.

9- Taşıt araçlarına binememe.

10-Yemek yiyememek veya aşırı yemek yeme isteği.

11-Baş dönmesi, başının belli bir yerinde veya gezen bir ağrı ve acının olması.

13-Kadınların adet düzensizliği. Tıbbi müdahaleye rağmen düzelmiyorsa bu cinlerdendir.

14-Gözlerde ağırlık sanki içerden birisi bastırıyormuş hissinin olması.

15- Hiç bir şeyi yokken ileri yaşlarda başlayan kekemelik.

16- Doğum yaptıktan sonra, huy değişmesi, fiziksel, ruhsal ve uykuda sorunların yaşanması.

17- Cinsel istek olur ancak birleşme sağlanamaz. Çok karşılaşılan bir durumdur. Cisel istek olmasına rağmen erkekte kalkış olmaz veya yarım olur. Kadında ise ilişki sırasında bacaklarını kasarak kapatma yaşanır.

Cin Musallatı Ruhsal Belirtiler:

1-Vesvese (akla olumsuz düşüncelerin gelmesi) Bu kötü fikir ve telkinler; ya ses olarak konuşma şeklinde veya beyne düşünce olarak gelir. Vesvese en çok, ciinsellikle veya dini konular ile ilgili olur.

2-Göğüste iç sıkıntısı, nefes almakta zorluk çekme, boğuluyormuş hissinin olması.

3-İç huzursuzluğu, hiç bir şeyden zevk alınmaz.

4- Gülmemek: Cin musallatına veya büyüye uğramış kişiler genelde gülmezler.Asık suratlı olupçabuk sinirlenirler.

5-İnsanlardan kaçıp yalnız kalma isteği. Bazı durumlarda evin perdelerini kapatıp öyle oturulur.

6-Cinlerle cinsel ilişkiye girme: Cinlerle cinsel ilişkiye girilmesi rüyada olduğu gibi gündüz uyanıkkende olur.

7- Sanki arkanda biri varmış izleyip, takip ediliyormuş hissinin olması. Arkana bakarsın kimseyi göremezsin.

8-Evinin, işyerinin içinde bir takım insanlar veya şekiller görmek.

9- İşe gitmeme isteğinin oluşması: İyi bir işi olmasına rağmen iş yerine gitmeme, gidildiğinde de orada huzursuz olmak ve işyerinden ayrılma isteği...

10-Abdest almakta zorluk çekmek: bazı durumlarda abdest ya hiç alınamaz veya güçlükle alınır.

11- Namaz kılmakta zorluk çekmek: Bazıları abdest alır fakat namaza durduğunda, okuyamaz, içine sıkntı gelir, namazı bitiremez.

12-Eşlerden birinin veya ikisinin birden aniden birbirini istememesi. Birbirlerini sevmelerine rağmen, yan yana gelindiğinde , içlerinden nefret duygusu gelir. Biri diğerinin yanından ayrıldığında içine rahatlama olur. Adetea çift kişilikli bir yapı yaşanır.

13- Kulağa seslerin gelmesi: Adınızla size birisi seslenir. Bakarsınız etrafta kimse yok. Bu da cinlerdendir.

14- Kendine veya başkalarına zarar verme hissinin oluşması. Bu durumu yapan bedendeki cinlerdir. İçerden vesvese vererek bu durumların olmasını isterler.

15-Aşırı temizlik duygusu:Ellerinin kirli olduğunu düşünüp devamlı el yıkama, evin pis olduğunu düşünüp devamlı aşırı temizlik yapma hisinin olması.

16-Gizli güçlerinin olduğunu düşünme.

17-Ataklar yaşamak: Ruhsal. fiziksel ve uykuda yaşanan bu durumların hepsi ataktır. Ancak hepsi birden yaşanmaz. Atak yaşayanlar, tıbbi tedaviden sonuş alamamışsa, okunmalarında büyük fayda vardır. Allah'ın izniyle bu sorunlarından kurtulur.

18-Takıntılar:Aşırı temizlik duygusu,bazı eşyalara dokunamama, aşırı elleri yıkama, evdeki ocağı, elektrikleri kapatıp kapatmadığına takılma, belli bir yerde oturma isteği, eb basit bir şeyi bile büyütme...

19-Dejavu: Yaşanılan bir olayı daha önce yaşamış, görülen bir yeri daha önceden görmüş olduğu hissi.

20-Ekminezi: Kişinin eskiden yaşadığı olayları, en ince ayrıntısına kadar yeniden hatırlaması yaşaması olayı. (Reenkarnasyoncular bunu kendilerine ispat olarak sayarlar. Ancak, bu durum cinlerdendir. Onlar yanılmaktadırlar.

21- Kur'an'ı Kerim veya ezan duyduğunda, dinlediğinde; içine sıkıntı, daraltı. ürperme gelme veya dinleyememe.Bu durum bazen tam tersi olur.

22- Her an sanki kötü bir şey olacakmış hissinin olması.

23- İçinde sanki bir şey geziyormuş hissinin olması.

24- Tıbbi müdahaleye rağmen geçmeyen sivilceler.

25- Tuvalette uzun kalma isteği.

26- Banyoda uzun kalma veya çok çabuk çıkma isteği.

27-Banyoda saçlarını sabunlayıp gözlerini kapadığında, sanki birisi gözetliyormuş hissi.

28-Çok çabuk sinirlenme.

29- Bazı genç erkeklerin kendini kadın gibi hissetmesi veya eşcinselliğe yönelme olması. Cinler tarafından bu duygu ve vesvese verilebilir.Çokça karşılaştığım bir olaydır.

30- Parada bereketsizlik: Cinler bedene girdikten sonra, o kimsenin iradesini ele geçirip, hiç ihtiyacı olmadığı halde, gereksiz, lüzumsuz harcamalar yaptırabilir. O kişiye bu normal gelir. Aslında parada bir bereketsizlik olmayıp, bunu şeytan yaptırır.

Cinlerin insana musallat olduktan sonra, o kimseye neler yapabileceklerinin bir kısmını yazdım. Bu belirtilerin tamamını bir insan yaşamaz. En az 4-5 tanesini yaşayan kimsede cin musallatı veya büyü var denilebilir. Bu durumları yaşayanlar, şunu iyi bilmelidir ki; musallattan ve büyüden kurtulmanın tek yolu Kur'an tedavisidir.

CİNLER İNSANLARA NEDEN MUSALLAT OLUR?(2)

Cinler insana neden musallat olur?Cin neden çarpar?Cin musallatı ve çarpması kişinin bedenine cin girmesi anlamındadır. Bununla ilgili çok söylentiler olmasına rağmen, cinler insan bedenine beş ana sebeple musallat olur insan bedenine,içine girer.

1-Kendi istekleriyle: Cinler insan vücuduna kendi istekleriyle girebilirler. Bazı kişilerin bedenleri cinlerin girmesi için daha müsaittir. Bu onların doğuştan gelen bir durumudur.Mahallenizdeki cinci kimsenin bedeni, cinlerin rahat girmesi için elverişlidir. Bir takım kimselerin vücutları ise yaratılış olarak daha korunaklıdır. Bu insanın elinde olan bir şey değildir. Ancak kıldığımız namaz,oruç, kur'an okuma, abdest ve özellikle gusül abdesti vücudumuza bu varlıkların girmesini zorlaştırır veya engeller. Fakat ibadetleri yerine getirmek içimize kesinlikle cin girmeyeceği anlamında değildir.Bunlar zaten uymakla zorunlu olduğumuz şeylerdir.

Mesela kadın bir cinin erkek bir insana veya erkek bir cinin kadın insana aşık olması durumunda, cinler kendi istekleriyle insan bedenine girebilirler.Çok rastlanan bir durumdur.

Şeytanın amacı,insanı Allah'tan uzaklaştırmak ve inkar ettirmek olduğundan, bu durumda da insanın içine girebilirler. O kişiye vesvese verip, dinini, imanını elinden almaya çalışırlar.

Şeytan, insan düşmanı olduğundan, o kimseye acı, elem,sıkıntı, huzursuzluk,korkutma, rahatsızlık vermek içinde kendi isteğiyle o kişiye girebilir.

Kadınlara musallat olur ki, kadının hamiile kalamamısına veya düşük yapmasına neden olabilir.ne yaparsanız yapın, o cinleri yakmadan kadın hamile kalamaz veya düşük yapar. Sorunun tıbbi olmaması lazımdır.

2-Büyücünün göndermesiyle: Büyü,büyücünün insan bedenine yani içine cinleri musallat etmesidir,sokmasıdır.Bu durumda cinler kendi istekleriyle değil bir başkasının yönlendirmesiyle kişiye musallat olurlar. en çok rastlanan durum budur.Karşılaştığımız insanların vücutlarındaki cinlerin çoğu büyü yolu ile gönderilmiştir. Büyü ile gönderilen bu cinlere büyücü tarafından görev verildiğinden, insanlara zulmü,yaptırımı daha fazla olur. O cinlerle konuşulduğunda, sanki büyük iş yapmış gibi gururlanırlar, kibirlenirler. Biz görevimizi yapıyoruz derler, bedenden çıkmak istemezler, bizde onları Allah'ın izniyle yakarız ve insanda bu dertten kurtulur.

3-Cinleri,insanın çağırması,davet etmesiyle: Bazı kişiler cinlerle iletişime geçmeye çok meraklıdır. Onların bazı işleri yapacaklarına, onları kullanabileceklerine inanırlar. Bunun için çeşitli kitaplardan veya kulaktan dolma bilgilerle, birtakım çalışmalar yaparlar.Eğer o kimsenin vücudu cinlerin kolayca girmesine elverişliyse, cin onun içine girer. fakat o andan itibaren o kişiye ruhsal,fiziksel ve uykularında sıkıntılar yaşatır. Çünkü hakimiyet cinin elindedir.O insana da hiç bir faydası olmaz.Bundan dolayı bu işlere merak salanların vazgeçmeleri uygun olur.

Bazıları da, birtakım malzemeler kullanarak, ruh çağırma yaparlar.Üç beş kişi toplanıp bir şeyin üzerine parmaklarını basarak, bazı kelimeler söylerler. Bir süre sonra kollarında bir uyuşma oluşur. Bazende sordukları sorulara cevap alabilrler. Konuştukları ben filancının ruhuyum der. Aslında Onların içine giren cinler konuşmaktadır.Ruh çaırma diye bir şey yoktur. gelen de ruh değildir.

Ele, küreye, duvara,tarot kağıtlarına bakanlar,kahve falı, bilmem ne falına bakanlar, kesinlikle cinleri çağırmakta, onlarla iletişime geçmektedir. Siz onları bilemezsiniz.On kişilerin verdikleri bilgiler hep cinler tarafından söylenmektedir. Fala bakan da size söyler. Fal bakmak, baktırmak dinimizde hadislere göre yasaktır.

Bazı ritüellerde, bazı kelimeler defalarca tekrarlanır. Bunun neticesinde, beden değişime uğrar ve cinlerin insanın içine girmesine müsait hale gelir.Bundan dolayı anlamı bilinmeyen bu kelimeleri tekrarlamayınız.

Gene bazı ritüellerde, hayvan ve hayvan ürünleri yemek yasaklanmıştır. Sadece sebze yemeleri istenir. yediğimiz besinlerin titreşimleri birbirinden farklıdır. Konumuz bu olmadığı için kısaca,sadece sebze yemekleri yiyenlerin vücut titreşimleri fazla olacağından, cinlerin girmesi daha kolay olacaktır. Bu nedenle hayvansal yiyeceklerde yemenin büyük faydası vardır.

4- Ne olduğu belli olmayan zikir ve evradların çekilmesi: Bazı kimseler, kaynağı belli olmayan zikir ve evradlar okurlar. Bunlar da iyi değildir. Kişinin amacı, sevap kazanmaktır ama bilmeden tehlikeye düşmektedir.Bazı kitaplarda din alimlerinin adı kullanılarak, bilmem kim efendi nin hazırladığı veya okuduğu zikirler şunlardır,her derde devadır denilmektedir.Bunların kaynağı belli değildir.Onları okumak cin musallatına maruz bırakabilir.

Sevap kazanmak istiyorsan,Kur'an okursun.

5-Yaptığın işlerde Allah'hatırlamamak ,anmamak:

Allah'u teala Kur'an'ı Kerim'de:"Ve her kim rahman'ın uyarısına gözlerini kapatırsa, biz ona bir şeytan musallat ederiz ki, artık o ona arkadaş olur." (Zuhruf;36)

Zikrin en iyisi Kur'an'' kerim okumaktır. Kur'an okumaktan üstün zikir yoktur. Bir de "Lâ ilâhe İllâllah" zikri üstündür. Bunlardan başka, Resulullah sallallahu aleyhi ve selllem efendimizin okuduğu dua ve zikirleri çekmeliyiz bunların hiç bir sakıncası yoktur.Bu konu aslında çok uzun olup, kısaca sizleri bilgilendirmek istedim.

Cinlerin insanlara musallat olmasıyla ilgili halkımız arasında çok hurafeler konuşulmaktadır. Mesela, cinlerin üzerine sıcak su dökmek,cinlerin üzerine basmak saçak altından geçmek, kül dökmek, incir ağacına çıkmak gibi yüzlerce binlerce hurafe vardır. Bunlar içi boş ifadelerdir.Örneğin, cinin üzerine sıcak su dökmek, sen istesende cinin üzerine sıcak su atamazsın. Bu zamanda lavabolar var, kim sıcak suyu sokağa atacak? Veya cinin üzerine basmak, ışık hızıyla hareket edebilen bir cinin üzerine basmak istesende basamazsın. En ilginci, saçak altından geçmek. Hepimiz şehirlerde yürürken saçak altından geçmiyoruz mu? O zaman herkese cinler musallat olması gerekmez miydi? İncir ağacının dalları çok zayıf olduğundan insanı taşıyamaz, kırılır ve insan ağaçtan düşer zarar görür. Çocuklar incir ağacına çıkmasın, düşüp zarar görmesin diye söylenmiş bir sözdür. Ama öyle hale getirmişlerki cinlerle ilişkilendirmişler. Bu hurafelere inanmayınız. Cinlerin insanlara musallat olmasının nedenleri yukarısa saydığım dört unsurdur.

CİN İNSANI ÇARPAR MI?CİN İNSANI NASIL ÇARPAR?CİN İNSANI NEDEN ÇARPAR? İNSANA CİN GİRMESİ NE DEMEKTİR?

Cin insanı çarpar mı? Cin insanı nasıl çarpar? Cin insanı neden çarpar?Cin insanı nasıl çarpar?İnsana cin girmesi ne demektir?

Cin çarpmasını halkımız yanlış olarak algılamakta veya bilmektedir. Birisine cin çarpmış denildiğinde, sanki o kişinin ağzı, burnu, eli kolu eğrilmiş, yamulmuş anlamını çıkarırlar.işin aslı öyle değildir. Cin çarpması, cin musallatının diğer bir şekilde söylenmesidir. Bunun yerine "cin değdi, "cin dokundu","cinlendi","cin tuttu",gibi yöresel ve bölgesel terimler de kullanılır.

Çok nadir olmakla beraber bedene giren cinler kişinin,el,kol,ayak, ağız ve burunlarında bir takım sıkıntılar yapabilirler.Bunlar da okunmakla ortadan kalkar. Halkımız zannederim böyle durumlar için "cin çarpması" deyimini kullanmaktadır. Veya cinlerin hep bunları yaptığını sanmaktadır.

Cin çarpması sözünden, o kimsenin bedenine cin girdi veya cin musallat olduğunu anlamalıyız. Cinler, insana ışığın camdan geçmesi veya süngerin suyu emmesi gibi, vücuduna girebilirler. Hicr Sûresi 27. ayeti kerimesinin tefsiri bunun açık ispatıdır. Cinler insanlara genel olarak kendi istkleriyle, büyücünün göndermesiyle, insanların cini davet etmesiyle gibi nedenlerle insanın içine girerler.İşte o insanın içine cin girdiği için cin çarptı denilir.Cin çarpması halkımız tarafından yanlış algılanıldığından "cin musallat oldu" veya "içine cin girdi" demek daha doğru olacaktır.

Halkımız arasında saçak altından geçme,cin üzerine basma,cin üzerine sıcak su dökmek,kırlarda tuvalet yapmak vb.şeyler cinlerin çarpacağına inanılır.Bunlar hurafedir, yanlıştır. Yaya kaldırımları saçak altında her gün geçiyoruz,bu zamanda kim sıcak suyu dökecek cinin üzerine sen dökmek istesen bile dökemezsin,cinin üzerine insanın basma olasılığı sıfırdır.Biraz mantıklı düşünürseniz cevaplarını kendiniz bile bulabilirsiniz.Tuvalet ve banyo cinlerin en çok durdukları yerlerdir diyerek insanları inandırmışlar.Cinler en çokta insanları banyo ve tuvalette çarparlar diye bir hurafe vardır.Akıllı, şuurlu ve nefsi olan varlık olan cinler neden banyoda veya tuvalette dursunlar.Cin çarpacaksa insanın banyoya girmesini mi bekleyecek? Çarparsa her yerde çarpar.

Büyücülere gidersen,falcılara fal baktırırsan, cinlerle irtibatı olan insanlarla yani cincilere bir şey sorarsan, onlarla iletişime geçersen cin seni çarpar.Çünkü onların etrafında onlarca cin var.Tam cinli ortamı bulmuş oldun.Bir bayan bana anlattı: Bir arkadaşının sıkıntıları varmış.Cinci hocaya gidiyorlar.Cinci, birşeyler yapıyor ve arkadaşı için kurtulduğunu söylüyor. Evlerine dönüyorlar.Gece yatağa yattıktan hemen sonra bayan göğsünden bir sıcaklığın içine doğru aktığını, nefes almakta zorluk çektiğini,titrediğini ve bir türlü uykuya dalamadığını anlattı.Bu neden oldu?Gündüz arkadaşı için gittikleri kişi büyücüydü.Bir cin musallat etti ve cin kadının içine yatarken girdi.Büyülendi veya cin çarptı.İşte büyücüye gitmenin sonu.Tabi o bayanların ikisinide şeytanlardan kurtardık.

Fal baktırmaya gittin.Fal bakan seninle ilgili bilgileri neye göre söylüyor.Kısmen bilse de,hiç düşündünüz mü? Falcının içindeki cinler falcıya, falcı da sana anlatıyor.Onların etrafı cinlerle doludur.Siz hiç farkında bile olmadan cin seni çarpar.yani içine girer.Bir takım fallara bakanlarla çok konuştum.İçinizde cinler var dedim.Önce reddettiler, baktılar ki bu konuları iyi biliyorum,sonra kabul ettiler.

Her cinci büyücü olmayabilir.Ancak onlarında bedenlerinde,içlerinde ve etraflarında cinler vardır.Önemli bir kısmı büyü de yapar.Onlara şifa için gittiğinde veya arkadaşına eşlik ettiğinde, cinlerin çarpması için uygun bir ortama girmiş olursun.Cin nasıl çarpar? sorusunun cevaplarından birini de vermiş oldum.

Şöyle bir soru sorulabilir. Hocam, gittiğim kişinin büyücü,cinlerle irtibatının olduğunu nasıl anlayacağım? Bunun cevabı gayet basittir. Hoca, senin ana adını,doğum tarihini soruyorsa,senden atlet,kilot gibi iç çamaşırı istiyorsa saç teli,tırnak gibi sana ait nesnelerden veya eşyalarından istiyorsa, benim müslüman cinlerim var onlarla problemleri çözüyorum derse, Kura'ı Kerim dışında şifa vermeye çalışıyorsa o kişi büyücüdür.Sana bir faydası olmayacağı gibi zararı olur.Orada cin çarpar.Yıldıznamene bakacağım diyen kişide büyücüdür.Kimsenin sakalına,takkesine,şalvarına bakmayın.O hocanın cin musallatını,cin çarpmasını, büyüyü hangi yol ve yöntemle çözüyor ona bakın.

 

Cin Çarpması nasıl geçer?Cin Çarpmasından Nasıl Kurtulunur? Cin musallatı cin çarpması ve büyü aynı anlamlardadır.Büyü de cinin o insana musallat olması için bir zorlama vardır.Musallat ta ve çarpmada ise yukarıda "Cinler insana neden musallat olur?" başlığı altında açıkladığım nedenlerden dolayı olur.İnsanın içine cin girmesidir.Cin çarptıktan sonra, o kimsede, ruhsal, fiziksel ve uykularında sıkıntılar başlar. Bu sıkıntıların ortadan kaldırılması içinde, çarpılan (cin musallat olan) kişinin üzerine Kur'an'ı Kerim okunarak , o şeytanlardan kurtarılır.

Cin musallatı,cin çarpması tedavisi büyü bozma gibi yapılır.O kişinin üzerine Kur'an'ı Kerim okunur.Okumadaki asıl amaç kişinin değil, o insanın içindeki cin ve şeytanlara ayetleri okuyarak onları yakmak,öldürmektir.Kur'an'ı Kerim'den başka hiç bir şekilde cin ve şeytanlara etki,tesir edilemez,yakılamaz. Cinler, zayıf,orta,kuvvetli ve çok kuvvetli olmak üzere güçleri bakımından dört gruptur.Eğer bir insana zayıf veya orta kuvvette cinler musallat olmuşsa, bu kişi okunarak bir iki seansta kurtulur.Kuvvetli veya çok kuvvetli cinler çarpmışsa yani musallat olmuşsa bunları yakmak için daha uzun süreler okumak gereklidir.

Bir insana değişik sayılarda cin musallat olabilir çarpabilir.Mesela, bir kişinin içine bir tane cin girerken, bir başka sına birden fazla girebilir.Bazılarının dediği gibi sana, yüzlerce,binlerce cin girmiş demesi yanlıştır.O kadar cin insan bedenine giremez.Benim en fazla gördüğüm yanılmıyorsam yedi sekiz tane cin insan bedenine girmişti.O halde,cin çarpması tedavisi,cin çarpmasından kurtulma,cin çarpmasını giderme,cin musallatından kurtulma; o in sana çarptığı,musallat olduğu cinlerin kuvvetleri ve sayısı ile doğru orantılıdır.Bir insan cin musallatından,çarpma sından bir kerede kurtulabildiği gibi, bir süre okunmakla da kurtulur.Netice de Kur'an'ı Kerim'e hiç bir cin ve şey tan dayanamaz,yanar ve ölür.

 

CİN GELMESİ NEDİR?

Cin gelmesi,çok insan tarafından yanlış anlaşıldığından ve yanlış yorum yapıldığından ayrı bir bölüm açıp açıkla mak ihtiyacı duydum.Bir kişiye içindeki cin veya cinler sıkıntı,eziyet vermeye başladığı zaman;zannediyor ki,dışa rıdaki cinler ona bu durumları yaşatıyor.Halbu ki mesele öyle değildir. O anda içindeki cinler sana bunları yapıyor. Cinler insanın içinde girmeden insanlar cinleri farkedemez,hissedemez, cinler de o kişiye bir şey yapamaz.Cin gelmesinin izahı böyledir.

Cin geldiğini nasıl anlarız?Cinin geldiğini anlamak demek,içindeki cinin sana ruhsal,fiziksel ve uykularında sıkın tılar vermesidir.Mesela,baş ağrısı,içinde sıkıntı,arkadan takip hisleri,uyuyamama veya çok uyuma isteği,ellerde ve kollarda uyuşmalar gibi, "Cin musallatı nasıl anlaşılır,anlarız" veya "Cin musallat olmuş veya büyülü kişide görü len belirtiler" bölümünde yazmış olduğum durumlar yaşanmalıdır.Onlardan en az 4-5 tanesini yaşıyorsan sana cin gelmiş demektir.

Cin gelince ne yapmalı?Cin zaten senin içinde ki bunu hissedebiliyorsun.Bu durumda yapılacak iki yol vardır.Bi rincisi, bildiğin bütün duaları tekrar ederek oku, bilmiyorsan internetten dinle, fakat kısa değil uzun süre oku ve dinle.İçin rahatlayacaktır.Rahatlama olmazsa bizden yardım almalısınız.

Cin gelmemesi için,Cin gelmemesi için mutlaka gusül abdsetli olmak, mümkünse namaz abdestli gezmek,bildiğin duaları ve Kur'an'ı Kerim okumak,dua ve zikir çekerek Allah'a sığınılmalıdır.

Cin gelmemesi için dua,bu sitenin çeşitli yerlerinde peygamber sallallahu aleyhi ve sellem efendimizden bize in tikal eden duaları yazdım.Onları sık sık okursak, cin gelmemesi için çok faydalı olur.

Cin geldi,cin geliyor,diyenler bunu farkettikleri,hissettikleri için cin onların bedeninde,içinde demektir.O zaman yukarıdaki tavsiyelere uymaları buna rağmen sıkıntı geçmiyorsa bizden yardım almaları gereklidir.

Uyurken rüyada cin gelmesi,en çok karşılaşılan bir durumdur.Bedeninde,içinde cin olan insanların çoğu rüya sında cinleri çeşitli şekillerde görür.Kedi,fare,köpek,at,yılan gibi hayvan şeklinde görünebilirler.Veya sakallı bir takva sahibi bir müslümanmış gibi, evliya olduğunu söyleyebilir.Bazen uzun veya kısa boylu insanlar görülür.Rüya da cinler seninle konuşabilir,sana bir takım yapman için talimatlar verebilir.Yatağından kaldırır,evin içinde seni gezdirir veya evin dışına dahi çıkarabilir ve bundan o anda ve uyandıktan sonra haberin bile olmaz.(uyurgezerlik) denilen şey budur.Rüyada yapılan cinsel ilişkiler hep cinlerdendir.Cinler rüyada aklınıza gelen her türlü cinsel ilişkiyi kurabilirler.Bundan haberin olsa bile genellikle karşı koyamazsın.Uyku ile uyanıklık arasında,içindeki cin göğsünün üstüne oturur.Cin aslında içindedir fakat sana o hissi verir.Elini kolunu oynatamaz,yanındaki kişiye bile seslenemezsin,üzerine ağırlık çöker buna karabasan denir.Karabasan içindeki cinler tarafından yapılır.

Bu bakımdan,yatağa yattığınız zaman, Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellemin yaptığı gibi yedişer kere Felak ve Nas sûrelerini okuyun, ellerinize üfleyip elinizin yetiştiği yerler kadar vücudunuza ellerinizi sürün.Bundan baş ka bildiğiniz bütün duaları özellikle Ayetel Kürsi yi en az yedi kere okuyun,Allah'a sığının.Bütün bunlara rağmen cinler hala size sıkıntı veriyorsa bizden yardım alınız.

Gece cin gelmesi,İnsanın içindeki cinler, bazı zaman dilimlerinde o kişiye olan yaptırımlarını artırırlar.Bazılarını sabaha kadar uyutmaz,bazılarına sabah ezanından itibaren eziyet eder,bazılarına ikindiden sonra, bazılarına gece olduğunda zulüm ve eziyet ederler.En çık karşılaşılan durum cinlerin gece gelmesi yani o insana kendini hissettirmesi şeklinde olur.O anda cin içinde demektir.Gece cin geldiğinde de bildiğin bütün duaları okuyunuz.Sı kıntı geçmiyorsa yardım alınız.

 

İNSAN CİNLERİ GÖRÜR MÜ?CİNLERİ KİM NASIL GÖRÜR? CİNLER İNSANI GÖRÜR MÜ?

İnsanlar cinleri görür mü?Cinler insanı görür mü? Cinleri kim nasıl görür?Cinlerin insan kılığına, şekline girip girmemesini anlamak için; önce cinleri kimler görebilir, nasıl görür, onun cin olduğu nasıl anlaşılır? Bu soruların cevaplarını vermek gereklidir.

Bir insanın cin ve şeytanları görebilmesi için mutlaka onun da içinde cinlerin olması lazımdır. Vücudunda cin-şeytan olmayan hiç bir kimse onları göremez ve algılayamaz. Eğer öyle olsaydı herkesin cinleri görmezi gerekirdi.

Vücudunda cin olan kimseler bu şeytanları uyanıkken veya uykuda görürler. Fakat daha çok rüyada görülür. Bu görüntüler daha çok at, fare,yılan şeklinde olur. Allah'u teala şeytana değişik şekillerde görünme imtiyazı vermiştir.Rüyada ve uyanıkken onu bir kadın veya erkek gibi görebiliriz.

Bedeninde cin olan herkes bunları görecek diye bir kural yoktur. Bazısı görür, bazısı görmez.

Mesela uyanıkken, içindeki şeytan-cin kendini bir insan gibi gösterir. seninle konuşuruz. Sen onun gerçek mi hayal mi olduğunu anlamazsın bile. Karşına oturur, sanki iki insan sohbet ediyormuş gibi olur. Burada ki yanılgı şudur: Bir çok kimse cinin insan gibi katı hale gelip yoğunlaşıp öyle göründüğünü zanneder. Durum öyle değildir. Yukarıda izah ettiğim gibidir.

Cinler,şeytanlar insanı görür mü? Cinler insanları görür.Cenab-ı Hak Kur'an'ı Kerim'de: " Çünkü şeytan ve taraftarları, sizi, sizin kendilerini göremeyeceğiniz cihetten(yönden) görürler. A'raf;27)

Bu ayeti kerime aynı zamanda cin ve şeytanların kesin olarak olduğuna ispattır.Müslüman olan herkes inanmakla mükelleftir.Kendilerini göremeyeceğiniz yönden görmek demek, normal şartlar içindir. Uzakdoğu dinlerinde ve tasavvufta; İnsanlar hayvan ve hayvandan çıkan yiyecekleri yemeyerek perhiz ederler. Derler ki, hayvansal gıdalar yersen, meydana çıkacak zuhurata dayanamazsın, korkarsın.Onun için az olmak şartıyla sebze yemeleri önerilir.Peki, hayvansal gıdalar yemeyip, sebze önerilmesinin sırrı ne? Yediğimiz gıdalar bünyemizde titreşimler yapar.Sebzelerin titreşimi çok, hayvan ve onlardan elde edilen ürünlerin titreşimi azdır.Bu ne anlama geliyor? Sebzeleri çok tüketenler cinlerle daha kolay iletişim kurabiliyor. Bu sözlerimi destekleyen; en az yüz elli yıl önce basılmış olan bir kitabta şunlar anlatılıyor:

"Perhizkar olanlar iki kısımdır, bir kısmı otla beslenirler.Kendiliklerindenyalan-yanlış bir takım evrad ve zikirlerle meşgul olurlar ve insanlardan Ülfeti (arkadaşlığı) keserler. Diğerleri de, ölmeyecek derecede yerler içerler,sefil bir hal içinde istidraci (Müslüman olmayan bir kişinin gösterdiği harikulade haller) yolları iltizam(Kendisi için gerekli sayma) ederler.

Bunlardan birinciler; Meşgul oldukları imsâk (cimrilik,hasislik)ve insanlardan inziva (Ayrılma, bir kenara çekilme)sayesinde,anasır-ı erba'adan (İnsanı meydan getiren Ateş,hava,toprak ve su) olan gövdeleri tebedddülata (değişime) uğrar. Ağırlık kalkar, hevaları (istek,Arzu) havayı nesimiye (hafif esen rüzgar) ve tabiatı nariyeleri de kürre_i nanare yükselerek orada karar eder.Kürre_i nar ise,cinlerin ve şeytanların güzergahı olduğundan, cinler ve şeytanlarla ünsiyyet (arkadaşlık) peyda eder.Bundan dolayı dördüncü be beşinci semada bulunan melekler, zamanın olacak işlerinden memur olduklarından, aralarında bunları görüşürlerken şeytanlar konuştuklarını duyar ve bunlara bildirir,onlarda sonradan bu öğrendiklerini insanlara haber vererek şöhret kazanırlar.Cinlerle ilişkiye geçen bı kişiler,cin ve şeytanlarla yek-vücut olduklarından halk bunları fark edemez, ayıramaz,kendilerine insan-Kamil, mümtaz insan, muhkem insan nazarıyla bakarlar,onlara tabi olurlar.Bu yüzden de hem kendileri, hem de onlara uyanlar cin ve şeytanlarla haşrolunurlar.İşte bu güruha cinciler denir.

İkinciler ise,az yemekaz içmek sayesinde nefislerini terbiye etseler de, kendi keşiflerine mağrur olarak bir çok belalara uğrarlar." Tırnak içindeki bu yazı çok önemlidir.İnsanların cinlere nasıl karıştıklarını anlatan tasavvufi bir anlatımdır.

CİNLER İNSANLA KONUŞUR MU? CİN İNSANLA NASIL KONUŞURUZ?

Cin insanla konuşur mu?Cin insanla nasıl konuşurur?Cin insanla konuşur.Cinlerin İnsanla konuşabilmesi içinde mutlaka o kimsenin içinde cin olması lazımdır. Bu konuşma iki halden birisiyle gerçekleşir.

1- Sessiz konuşma: Vücudunda cin olan kimselerde en çok karşılaşılan durumdur. Bedenin içindeki cin beyne impalslar göndererek, yaptırmak istediklerini o kimseye bildirir. Buna vesvese diyoruz. Çok kişi bunun farkında bile değildir. Akla hep olumsuz duygu ve düşünceler gelir.Mesela; Allah, Peygamberler var mı yok mu? Kur'an'ı Kerim hak kitap mı? İkinci olarakta cinsel konular bu vesvesede daha çok görülür.başkalarına veya kendine zarar verme duygusu da üçüncü sıradadır.

2- Sesli konuşma: Bazı insanlar cinlerle sesli konuşuruz. Yani içindeki cin o kimseyle iki insanın konuşması gibi sesle konuşuruz. Buradan o cinin kadın mı erkek mi ? Olduğu dahi anlaşılır. Bu durumu, bazıları cinle konuştuğunu bilir , bazıları ise bilmez. Cin sesli de konuşsa o bir şeytan olup sessiz konuşmadaki telkinleri, vesveseleri verir. Bazılarının kulağına sesler gelir veya o kimse adıyla çağırılır, etrafına bakar kimse yok. İşte burada da, seslenmeyi o kimsenin içindeki cin yapmaktadır. Cinler insan bedenindeyken sanki dışardanmış gibi konuşmalar yapabilirler.

Bu iki hali yaşayanlar, cin musallatına uğramış veya büyü yapılmış demektir. Kur'an tedavisi yapıldığında, bu istenmeyen durumlar Allah'ın izniyle ortadan kalkar.


CİN VE ŞEYTAN NEDİR?

Cin, arapça bir kelime olup “gizli,örtülü” anlamındadır.Kuran’ı Kerimde otuzdan fazla ayette geçmektedir.Ayrıca Kur’an’ı Kerim’de başlı başına ;yetmiş ikinci sırada yirmi sekiz ayetli Cin suresi bulunmaktadır.

Hak Dini Kur’an Dili tefsirinde açıklanıyor ki; Cinlerin dahil oldukları varlık grubu hakkında iki görüş vardır.Birisine göre, cinler insanların haricindeki bütün ruhani varlıklardır.Melek ve şeytan dahi bunlardandır.Bunlara göre her melek cindir,her cin melek cin değildir.Bir başka görüş derki,ruhani varlıklar üç kısımdır.Bunlardan birincisi hepsi hayırlı olanlardır.Meleklerdir.Allah’ın emrinden dışarı çıkmazlar .İkinci grubun hepsi şerlidir.Bunlar şeytanlardır.İnsanları aldatır,kötülüğe ve fenalığa çalışırlar.Üçüncüsü ise bunların ortasıdır.Hayırlısı da vardır, şerlisi de.Bunlar cin taifesidir.

İslamiyetten önce insanlar cehalet içinde cinlerden yardım isterlerdi.Peygamber (sav) efendimize Kur’an’ı Kerim indirildikten sonra, bu varlıların gerçek mahiyetleri öğrenildi.Yanlış inanışlardan vazgeçildi.Öyle ki başka dinden olanlar bile,İslam dininin bu inancının etkisi altında kalmış şeytan ve cin fikirlerinde dönmeler olmuştu.

Cinler esrarengiz varlıklardır.Varlıkları ,Bir çok olayla Kur’an’ı kerim ve peygamberimizin sözleriyle sabittir.

Cinler İnsanları etkileri altına alırlar.

”Doğrusu aramızda iyiler de var ,iyi olmayanlar da var.Çeşit çeşit yollardayız.” (Cin-11)

ayetinde açıklandığı üzere ,kötüleri ve kafirleri insanlara günah ve kötü işleri öğretirler.İyi olanları yani müslümanları iyiliğe sevkederler.

”Doğrusu içimizde Müslüman olanlarda var,olmayanlarda var!Müslüman olanlar,işte onlar doğru yolu arayıp bulanlardır.” (Cin-14) Bu ayette de insanlar gibi ,her dinden cinin olduğu anlaşılmaktadır.

Cehennemi cinlerin ve insanların bir kısmı ile dolduracağım! (Secde13)

Sakın şeytan sizi çelmesin; çünkü o size apaçık bir düşmandır. (Zuhruf,62)

Şeytanın adımlarına uymayın; çünkü o size apaçık bir düşmandır. O size hep çirkin ve murdar işleri emreder ve Allah'a karşı, bilmediğiniz şeyleri söylemenizi ister. (Bakara/168,169)

Ey iman edenler! hepiniz mü'min-i kâmil olun ki şeytanın arkasından gitmeyin; çünkü o aranızı açan apaçık bir düşmandır. (Bakara/208)

Size o haberi getiren şeytan, sadece kendi dostlarını korkutur;siz onlardan korkmayın, gerçektem mü'min iseniz benden korkun! ( Al-i İmran -175)

Her kim ki şeytanı arkadaş edinirse bilsin ki, o kötü bir arkadaştır.(Nisa-76)

Şeytan onları istila etmiştir ve kendilerine Allah düşüncesini unuttturmuştur.Onlar Şeytan'nın taraftarlarıdır. Bilmiş olun ki Şeytan'nın taraftarları daima hüsrana uğrayacaklardır! (Mücadele /19)

And olsun ki, İblis onlar aleyhindeki zannını gerçekleştirdi ve içlerinde mü'minlerden ibaret bir fırkadan başkası ona tabi oldular. Halbuki onun onlar üzerinde bişbir saltanat kudreti yoktu. Ancak biz, ahirete imanı olan ile ondan şüphe edenleri ayırd etmek için bu fırsatı ona verdik. Şüphesiz ki Rabbin herşeyi görüp gözetleyendir. (Sebe/20,21)

Vallahi, bana Kur'an geldikten sonra beni o sapıttırdı!" diyecek. Şeytan ise insanı aldatıp yapayalnız bırakandır.(Furkan/29)

İşi bitince de Şeytan da "Doğrusu Allah size bir vaadde bulunmuştu: ben de bir vaadde bulundum, ama size yalancı çıktım! Aslında size bir hakimiyetim yoktu;Ancak sizi davet ettim, siz de bana icabet ettniz. O halde beni kınamayın, kendi nefislerinizi kınayın! Ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Ben sizin bundan evvel beni ortak koşmanızı tanımamıştım. Muhakkak ki zalimlerin hakkı gayet acıklı bir azaptır! " diyecektir.(İbrahim/22)

Hem onlardan gücün yettiğini sesinle oynat, süvarilerin ve piyadelerinle üzerlerine yürü ve mallarına, evlatlarına ortak ol ve onlara vaadlerde bulun!Fakat Şeytan onlara bir aldanıştan başka ne vaad edebilir ki? Doğrusu Benim o kullarım yok mu, senin onlar üzerine hiçbir saltanatın yoktur! Koruyucu olarak ise Allah yeter! (İsra/64,65)

Kur'an'ı Kerimde, şeytanlarla ilgili bazı ayetleri yazmamın nedeni; şeytan ve insanın arasındaki ilişkiyi açıklamak içindir.Şeytan, Allah'u tealadan belirli bir vakte kadar, insanları yoldan çıkarmak için izin istemiş, Allah'u tealada buna izin vermiştir. Burada en önemli nokta; cin ve şeytanlar, insanları nasıl etkileyecek, onlara nasıl vesvese verecek,nasıl sapıttıracak, Allah'a nasıl isyan ettirecek? Cevabı, insanın içine girerek... Hiç bir cin ve şeytan insanın bedenine girmeden ona bir şey yaptıramaz. eğer yaptırsaydı bütün insanlar vesveseli ve onların tasallutu altında olurdu.

İnsanlar yeryüzünde çeşitli inanışlara sahipse,cinler de aynı şekilde inanırlar.Yani cinlerden de müslüman, hırıstiyan,musevi, ateşperest, budist, ateist vb.olanları vardır.Cin genel bir kavram olup hepsini içine alır.

Şeytan, müslüman olmayan inançsız cinlere verilen isimdir.Allah teala,Kur'an'ı Kerim'de cinlere şeytan,iblis,ifrit,marid gibi isimler vermiştir. Bu isimler onları güç ve kuvvetleriyle ilgilidir.

Büyücülerin büyü yapmakta kullandıkları cinlerin hepsi şeytandır.Takva sahibi müslüman bir cini büyücüler elde edemez. Müslüman cinler de büyünün haram olduğunu bilirler ve büyücü ile işbirliği yapmazlar.
Şeytanlar ürerler, sayıları insanlardan fazladır.yemeleri içmeleri koklama iledir.Çirkin ve korkunçturlar.İşleri güçleri insanları Allah' a isyan ettirmektir.Güçleri de birbirinden farklıdır.

Ancak Kur'an'ı Kerimde Allah'un Teala bu varlılkları bildirirken;

De ki: " Bana, cinlerden bir kısmının Kur'an'ı dinleyip de şöyle dedikleri vahyolundu: Gerçekten biz hayranlık uyandıran bir Kur'an dinledik.Doğru yola iletiyor;bizde ona iman ettik, Rabbimize hiç kimseyi ortak koşmayacağız. ( Cin-1,2)

Hani meleklere "Adem için secde edin demiştik!", hemen secde ettiler;ancak cinlerden olan İblis, rabbinin emrini dinlemedi. (Kehf-50)

And olsun,sizi evvela yarattık, sonra size suret verdik, sonra da meleklere "Adem'e secde edin dedik!". Hemen secde ettiler, ancak İblis secde edenlerden olmadı. (Araf-11)

Allah " sana emrettiğim halde secde etmene ne mani oldu?" buyurunca İblis "Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın , onu ise çamurdan yarattın! " dedi. (Araf-12)

Allah "Hemen in oradan! Orada kibirlenmen ne haddine ki! Haydi çık, çünkü sen alçaklardansın!" buyurdu. (Araf-13)

İblis "Bana diriltilecekleri güne kadar mühlet ver!" dedi (Araf-14)

Allah buyurdu ki: "Haydi mühlet verilenlerdensin!" (Araf-15)

İblis "Öyle ise beni azdırmana karşılık yemin ederim ki bende onları saptırmak için mutlaka Senin doğru yoluna pusu kurup oturacağım.". Sonra onlara önlerinden ve arkalarından, sağlarından ve sollarından sokulacağım; Sen de çoğunu şükredici bulmayacaksın!" dedi. (Araf16-16-17)

Allah "Oradan kınanmış ve kovulmuş olarak çık! Kasem ederim ki onlardan her kim sana uyarsa, hiç kuşkunuz olmasın, sizin hepinizi cehenneme doldururum!" buyurdu.

Kulumuz Eyyub'u da hatırla! Rabbine "Şüphesiz Şeytan bana meşakkat ve elem ile dokundu." diye dert yanmıştı (Sad-41)

Ayetlerden anlaşılacağı üzere; Şeytan, Allah'a isyan eden, emrini dinlemeyen, belirli bir vakte kadar insanları doğru yoldan çıkarmaya azmetmiş cin demektir.O halde, Kuran'a inanmayan cinlerin hepsi Şeytandır.

 

CİN-ŞEYTAN MUSALLATI NEDİR?CİNLERİN MUSALLAT OLMASI

Cin-şeytan musallatı nedir? Allah'u teala cinleri dumansız ateşten yaratmıştır. "Cinni de, dumansız bir ateşten yarattı." (Rahman,15) Dumansız ateş; bu günkü anlayışımızla gözle görülmeyen ışın ,şua manalarına gelir. Cin gözle görülmeyen varlıkların genel adıdır. Meleklerveşeytan gözle görülmediği için birer cindir. ancak yaratılışları farklıdır. Melekler "nur" dan yaratılmıştır. Görevleri de farklıdır. Melekler iyilik ve hayır işleriyle uğraşırken ve Allah'ın emirlerinden bir an bile çıkmazken, şeytan ise meleklerin tam tersi işleri insanlara kötülük yapmaktır. Cinlerin hepsi kötü değildir.Cin süresinde geçtiği üzere; "Doğrusu içimizde müslüman olanlar da var, olmayanlar da var! (Cin,14) ve " Doğrusu aramızda iyiler de var, iyi olmayanlar da var. Çeşit çeşit yollardayız! (Cin,11)

Ayetlerden anlaşılacağı üzere, cinler çok çeşitlidir. Müslüman olmayan cinlere Şeytan denir. fakat halk arasında cin terimi daha çok kullanılır. Bu şeytanların inançları değişik olduğu gibi güçleri, kuvvetleri de birbirinden çok farklıdır. Kuran' Kerim'de, "Şeytan,İblis,İfrit, Marid ve Cin" kelimeleri geçmektedir. Bu terimler onların güçlerini anlatmak için kullanılmıştır. Bu cinlerde bizimle beraber yeryüzünde yaşamaktadır. Onların başka bir boyutta olarak anılmaları, onların çok yüksek hızlarından dolayıdır. İnsan gözü belli bir hızı görür. Işık hızına ulaşan bir şey artık bizim için görünmez olup gaiptir. Bu nedenden dolayı cinlerinde ışık hızında olduğu varsayılır.

Kur'an'ı Kerim'de: "Velcanne halaknahü min kablü min narissemum. Meali:Cinni de daha önceden zehirleyici, dumansız ateşten yaratmıştık!"

Tefsiri: " Samm ve Semum, mesemmate (İnsanın görünmez gözenekleri, delikleri) nufüz (vücudundan işleyip geçmek) edici veyahut zehirleyici mefhumlarını ifade eder. Cannın (cinlerin) nar-ı semumdan halk edilmiş olması (yaratılması) , cin ve şeytanın insana gizli mesematından hulul edecek (girecek) bir mahiyette olduğunu ifade eder. (Hak Dini Kur'an Dili,Elmalılı Hamdi Yazır,5/231)

Hicr sûresi 27. Ayeti Cinlerin- Şeytanların insan bedenine girdiğinin kesin bir kanıtıdır. Cinler, insan bedenine; büyücünün göndermesiyle veya kendi isteğiyle girer. İşte buna cin-şeytan musallatı diyoruz. İnsan vücuduna giren şeytanlar, artık o kişiyi hakimiyeti altına alırlar. O insana ruhsal, fiziksel ve uykularında eziyet verirler.Saç telinden ayak parmak ucuna kadar bütün organlarda, hatta damarların içine girip kanla birlikte dolaşma yetenekleri vardır.

Her ne zaman da Şeytan'dan bir fit ( vesvese,kuruntu,evham,takıntı ) gelecek olursa, hemen Allah'a sığın! Şüphesiz ki O, en iyi işiten ve en iyi bilendir. Şüphesiz Allah'tan korkanlar, kendilerine Şeytan'dan bir vesvese geldiği zaman önce düşünürler,sonra da basiretlerine sahip olurlar.Kardeşleri şeytanlar ise, onları dalalete sürüklerler, sonra da yakalarını bırakmazlar. (A'raf:201,202,203)

İnsana şeytandan bir vesvese, kuruntu, takıntı, evham nasıl gelecek? Ancak şeytan'ın insanın bedenine girmesiyle... Eğer cinler insan vücuduna girmeden vesvese verebilselerdi, o zaman bütün insanlar onların hakimiyeti altında olurdu. Bu durumda cin musallatının başka bir açıklamasıdır.

Ve her kim Rahman'ın uyarısına gözlerini kapatırsa, biz ona bir şeytan musallat ederiz ki, artık o ona arkadaş olur. Şüphesiz ki şeytanlar doğru yoldan çıkarırlar, onlar ise şeytanları doğru yolda sanırlar (Zuhruf;36,37) Ayeti kerime açık bir şekilde kim Allah'ın emir ve yasaklarını yerine getirmezse; Allah ona bir şeytan musallat eder.

Çünkü o ve taraftarları, sizi, sizin kendilerini göremeyeceğiniz cihetten görürler. Biz o şeytanları, iman etmeyen kimselerin dostları kılmışdır! (A'raf;27) Bu ayet de cin ve şeytanları bizi göremediğimiz, onların ise insanları gördüklerinin delilidir.Onları görmediğimiz için insanlar rahat hareket etmektedirler. Sanki onlar yokmuş gibi. Şeytanların, insanlara dost olması da ancak onlarla iletişime geçmekle olabilmektedir.

Ve de ki: " Ey Rabbim, şeytanların kışkırtmalarından Sana Sığınırım, Ve karşıma çıkmalarından da Sana sığınırım Rabbim!" (Mü'minun; 97,98)

O gizli konuşmalar, mü'minleri üzmek için yapılan bir şeytan işidir. Halbuki, Allah'ın izni olmadan hiçbir zarar veremez.Onun için mü'minler de daima Allah'a güvensinler.( Mücadele :10)

Şeytan onları istila etmiştir ve kendilerine Allah düşüncesini unutturmuştur.Onlar Şeytan taraftarlarıdır. Bilmiş ol ki Şeytan'ın taraftarları daima hüsrana uğrayacaklardır. ( Mücadele 19)

Ayetlerde görüldüğü gibi; Vesveseler şeytan işidir. Şeytan ne kadar güçlü olursa olsun, allah'ın izni olmadan zarar veremez. Şeytan, Allah ve insan düşmanıdır. İşi gücü insanları Allah'tan uzaklaştırmaktır. Kendisi cehenneme gideceğinden yanına taraftar almak ister. Şeytanın bir kimseyi istila etmesi, onu hakimiyeti altına alması demektir. Bu hakimiyette, şeytanın nsan bedenine girmesiyle olur. İşte bu da cin -şeytan musallatıdır.

Doğrusu insanlardan bazı adamlar, cinlerden bazı kimselere sığınıyorlardı da, onların azgınlıklarını artırıyorlardı. (Cin,6)

İnsanlardan bazılarının, cinlerden bazılarına sığınması nasıl olur? İki yolla:1-Cin ve şeytanları davet eder, onlarda gelir bedenine girerler. 2- İnsanın iradesinin dışında cinlerin o kimsenin bedenine girerek, o kişiyi etkisi altına alıp, ona istediği şeyleri yaptırır. Şeytanın işi malum olduğundan, insanı, Allah yolundan uzaklaştırır. Bu durumda,cin musallatıdır.

İş bitince Şeytan'da "Doğrusu Allah size gerçek bir vaadde bulunmuştu; bende vaadde bulundum, ama size yalancı çıktım! Gerçekte benim size karşı bir hakimiyetim yoktu; ancak sizi davet ettim; sizde bana icabet ettiniz. Ohalde beni kınamayın nefislerinizi kınayın! Ben sizi kurtaramam sizde beni kurtaramazsınız. Ben sizin bundan evvvelbeni ortak koşmanızı tanımamıştım. Muhakkak ki zalimlerin hakkı gayet acıklı bir azaptır!" diyecektir. (İbrahim;22) Bu ayette de İnsan ve şeytan ilişkisi vardır. İnsanın içine giren şeytan, ona vesvese vererek, Allah'ı inkar ettirir. Çünkü şeytanın işi budur. Burada da şeytan insana musallat olmuştur.

Şeytanların kime indiğini size haber vereyim mi? Onlar, yalancı günahkara inerler. Bunlar şeytanlara kulak verirler, çoğu da yalancıdır. (Şuara,220,221,223)

 

CİN MUSALLATI İLE İLGİLİ HADİSLER

Hz. Peygamber (s.a.s) 'in hanımı Safiyye (r.a) 'dan: Rasulullah aleyhisselatu vesselam; "Şüphesiz, şeytan insanda kanın ulaştığı yere ulaşır. (Sahih-i Buhari)

Cinlerin kana ulaşabilmesi için damarlara girmesi, damarlara da ulaşabilmesi için mutlaka insan bedenine girmesi yani musallat olması gereklidir. Cinler insan bedenine giremez diyenlerin önünü kesen bir hadistir.

Ebu Hureyre (r.a):" Rasulullah(s.a.s): Şeytan birinize gelip. " Şunu kim yarattı, bunu kim yarattı?" der , neticede: "Rabbi kim yarattı? " diyene kadar sorar. Bu nedenle birinize böyle vesvese gelirse,Allah'a sığınsın: ( Eûzubillahimineşşeytanirrracim , desin) ve böyle şeylerle uğraşmaya son versin. buyurdu. demiştir. (Sahih-i Buhari)

Günlük yaşamımızda da, bize anlatılanlara göre cin musallatına uğramış kişilere; şeytanın en çok verdiği vesvesedir. Bu durumda " Eûzu billahi mink." Senden Allah'a Sığınırım" çokça okuyunuz. veya "Amentu billâhi ve rasulihi", "Ben Allah'a ve Peygamberlerine iman ettim" okuyunuz, vesveseniz geçer veya önemli ölçüde azalır.

 

CİN VE ŞEYTAN PEYGAMBERLERE DE MUSALLAT OLDU MU?

Cin ve şeytan peygamberlere de musallat oldu mu? Şeytan bütün peygamberlerE vesvese vermiştir. Bunu Allah bir imtihan için yapar. Peygamberler bile musallat olan cinler sıradan insanlara çok daha kolay musallat olur.

"Senden evvvel ne bir rasul ve bir nebi göndermedik ki, bir şey yapmayı arzu ettiği vakit Şeytan onun arzusuna bir fitne katmış olmasın! Bunun üzerine Allah Şeytan'ın vesvesesini derhal yok eder ve ayetlerini onun kalbine sağlamlaştırır.Şüphesiz ki Allah her şeyi bilen hikmet sahibidir."(Hacc,52)

Bunu, yani şeytan'ın vesvesesini, Kalpleri katı olanlar ile kalplerinde hastalık bulunanlara bir imtihan vesilesi kılmak için yapar. (Hacc,53)

Hz.Eyyüb'e de şeytan musallat olmuş aşağıdaki ayeti okuyarak kendisini kurtarmıştır.

Kulumuz Eyyub'u da hatırla! Rabbine " Şüphesiz Şeytan bana meşakkat ve elem ile dokundu." diye dert yanmıştı. (Sad,41)

Şeytanın hz Adem'e musallat olması Kur'anda şöyle anlatılır:

Bunun üzerine Şeytan onların (Hz. Adem ve Hz. Havva) ayağını kaydırdı. İkisini de bulundukları naz ü Naimden çıkardı. ( Bakara,36)

Derken Şeytan ona vesvese vererek " Ey Adem! Sana ebediyyet ağacını ve yıkılmaz saltanatı göstereyim mi?" dedi .Bunun üzerine ikisi de ondan yediler, derhal kendilerine mahrem yerleri açılıverdi, üzerlerini cennet yaprakları ile örtemeye başladılar ve Adem Rabbine asi oldu da şaşkın düştü.(Tâ-Hâ; 120,121)

And olsun ki, İblis onlar aleyhindeki zannını gerçekleştirdi ve içlerinde mü'minlerden ibaret bir fırkadan başkası ona tabi oldular. (Sebe ,20)

Halbuki onun onlar üzerinde hiçbir saltanat kudreti yoktu. Ancak biz; ahirete imanı olan ile ondan şüphe edenleri aytırd etmek için bu fırsatı ona verdik. Şüphesiz Rabbin her şeyi koruyup gözetleyendir.(Sebe,21)

Şu anda bile yeryüzünde müslümanlar fırkalara ayrılmışlar. Bır kısmı açık şekilde şeytanın oyuncağı olmuşlardır. Cin ve şeytanlar bir insana musallat olunca; o kimse bunu bilebilir veya bilemez. Eğer biliyorsa bundan kurtulmanın çarelerini aramalıdır.

 

CİN MUSALLATINDAN KURTULMA- MUSALLAT OLAN CİNLERDEN NASIL KURTULUNUR? CİN MUSALLATI NASIL BOZULUR?

Cin musallatından nasıl kurtulunur?Cin musallatı demek cinlerin insanın içine girmesidir.Aslında büyü ile aynı şeydir.Büyü, büyücünün insana cin musallat etmesidir.İnsanın içine cinler girdiği zaman o kişiye ruhsal fiziksel ve uykularında sıkıntılar yaşatır.Buna cin belirtileri,sıkıntıları veya etkileri diyoruz. Bu belirtilerden en az üç dört tanesi yaşanırsa o insanda cin musallatı veya büyü olduğunu anlarız. Bu belirtilerin neler olduğunu "Cin musallatı olan kişilerde görülen belirtiler" bölümünde okuyabilrisiniz.

Cin musallatından kaç günde kurtulunur?Cin musallatından kurtulmak ne kadar sürer? Cin musallatın dan kurtulma yolu

Cin musallatından kurtulmak için, o kişinin üzerine Kur'an'ı Kerim okunması lazımdır.Çünkü elle tutulamayan, gözle görülemeyen soyut, manevi varlıklarla mücadele ediyorsunuz.Onları etkileyecek, yakacak olan tek silah Kur'an'dır. Kur'an dışında ne yaparsanız yapın, onları etkileyemez, hükmedemez ve yakamazsınız.Bedene giren cinler zayıf,orta, kuvvetli ve çok kuvettli olmak üzere dört gruptur. zayıf ve orta kuvvetteki cinlerden insanları kısa bir sürede kurtarırız. Ancak bu cinler kuvvetli veya çok kuvvetliyseler, o zaman o kişiyi cinlerden kurtarmak zaman alacaktır.Üzerine devamlı okuma yapılması gereklidir.Cin musallatından kaç günde günde, nekadar zaman da kurtulacağını kesin olarak bilmek mümkün değildir.Biz ancak tahmin ederiz.

Cin musallatından kurtulan var mı?Cin musallatında Allah'u tealanın izniyle çok kişi kurtulmuştur.Burada önem li olan;cin musallatından kurtulmak için doğru olan yolu yani Kur'an'ı Kerim tedavisi olmaktır.Kur'an'ı Kerim dışında hiç bir yol ve yöntemle;cin musallatındancin çarpmasından,cin gelmesinden kurtulmak mümkün değildir.

Büyü bozma ile cin musallatından kurtulma aynı olduğu için; Büyü nasıl bozulur? Bölümünde ayrıntılı izahat yaptığımdan aynı şeyleri yazmıyorum. O bölümü okuyunuz.

İNSANIN İÇİNDEN CİN NASIL ÇIKARILIR? CİN ÇIKARMA NEDİR? CİNLER NASIL ÇIKARILIR?

Cin çıkarma nedir? Cinler nasıl çıkarılır? Cin çıkarma, bedene kendi isteğiyle veya büyücünün göndermesiyle-musallatıyla giren cinlerin vücuttan çıkarılmasıdır. Bedene giren cinler bir daha kendileri çıkamazlar. Eğer o insan tedavi olmazsa, ömür boyu cinlerle beraber yaşar. Cini bedenden çıkarmak kolay bir iş değildir. Özellikle büyücünün gönderdiği cinler kendilerine göre " görevli " olduklarından vücuttan çıkmak istemezler. O zaman da onları "yakarız". Tedavi sırasında onlarla iletişime geçildiğinde bırakın çıkmayı, " Bana bir şey olmaz, güçlüyüm, senide mahvederim gibi tehditler bile etmektedirler. Şimdiye kadar binlerce şeytan yaktım. Ancak çıkardığım cin sayısı ancak 30-40 tanedir. Onlarda, büyücünün zorla gönderdiği müslüman cinlerdir.

Cin çıkarma şöyle yapılmaktadır: Bedendeki cinlerle iletişime geçilir. Bedenden çıkması istenir. En önemli yer burasıdır; Eğer, cin bedenden çıkmak isterse onu çıkarabilirsiniz. Cine vücudun neresinde olduğu sorulur. Ona göre bir çıkış yolu gösterilip oraya gelmesi sağlanır. Tabi bu arada da ilgili ayetler okunur. İlgili yere gelince oradan okuyarak çıkarılır. O esnada büyülü kimsede hafif bir sıçrama olur. Anında içi rahatlar. Büyü bozma ile musallat tedavisi aynıdır. Bazılarının dediği gibi, önce büyünün çeşidi tespit edilir, sonra ona göre tedavi edilir sözü yanlıştır. O kimsenin bu işleri bilmediği anlamındadır.

CİN VE ŞEYTAN MUSALLATINDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?

Cin ve şeytan musallatından nasıl korunabiliriz? şeytanların musallatından korunmak için; mümkün olduğu kadar abdestli gezmeli, boy abdesti (gusül ) mutlaka almalı, namazları kılmalı, işlediğimiz bir günahtan sonra derhal tevbe etmeli, dua etmeli, biliyorsak hergün biraz Kur'an okumalı, bilmiyorsak dinlemeli, sabah ve akşam namazlarından sonra Haşr suresinin son üç ayeti (22,23 ve 24. ayetler) ile yatsı namazından sonra Bakara suresinin son iki ayeti (285 ve 286. ayetleri) mutlaka okumalıyız. Gücümüz yettiği kadar sadaka vermeli. Öksüz, yetim ve fakirleri doyurmalıyız. Allah'u teala Kur'an'da: Öyle ise, sakın yetimi üzüp kahretme! Ve sakın, el açıp isteyeni azarlama! (Duha/9,10)

Onlar sadece gösteriş yaparlar, ve kimseye de en ufak bir yardımda bulunmazlar! (Maun/6,7)

Veya açlık salgınında yemek yedirmek, Akrabadan olan bir yetime ; veya yerde sürünen bir yoksula, sonra da iman ederek birbirine sabrı öğütleyenlerden ve birbirine merhameti tavsiye edenlerden olmak! İşte mutlu olacak olanlardır! (Beled/14...18)

Size ait maddeler büyü yapmakta kullanıldığından, hiç kmseye saç teli, tırnak, çamaşır ve fotoğrafınızı asla vermeyiniz.

 

ŞEYTANIN ÇOCUKLARI

Hz. Aişe'den rivayetle;Urve, Zühri ve Mukatil yoluyla hadisi şerifte:Bir akşam üzeri Resulullah (s.a.v) efendimizin ziyaretine ashaptan bazıları geldi.

Gelenler arasında:Hz Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Selman-ı Farisi, Ammar b. Yasir...

Resulullah efendimiz onların yanına geldi.Alnı terlemişti. Alınındaki terleri sildikten sonra, şöyle buyurdu:

-Allah mel'una lânet etsin!

Hz. ali kendisine şöyle dedi:

-Anam babam sana feda olsun, ya Resulullah, az önce kime l'anet ettin?

Resulullah (s.a.v) efendimiz şöyle buyurdu:

-Habis İblis idi...

Kuyruğunu gerisine soktu; yedi yumurta çıkardı. İşte ademoğullarına (insanlara) saldığı çocukları bunlardandır.

1- MÜDHİŞ:Bunui ilim sahiplerinin peşine salmıştır.Onları çeşitli arzuların peşinde koşturur.

2- HADİS: Bunu namaz kılanlara salar. Gider, namaz kılanlara unutkanlık verir. Namazda sağa sola baktırır. Kendisine esneme verir. Uyutur. Böylece, namaza abdestsiz girer.Onun için, bu namazdan gelen günah, aldığı sevaptan dah çoktur.

3- ZELBENUN: Bu, çarşı pazardakilere musallat olmuştur.Onlara; eksik tartmayı ve yalan söylemeyi emreder.

4- BETER:'Bu da, yaka paça yırtmak, yüz tırmalamak işine bakmaktadır.Bilhassa musibet anlarında ah vah etmeyi emreder.

5- MENŞUT: Bunun işi de, yalan haber, dedikodu, çekiştirmek, gammazlamaktır. Bunları yaptırmakla kulları hünaha sokar.

6- VASİM: Bunun görevide bir başkadır.İnsanları birbiri ile zina ettirinceye kadar uğraşır.

7- AVER: Bunun işi de hırsızlıktır.Çal, ihtiyaçlarını gider sonra tevbe edersin der.

Resulullah efendimiz bir başka hadisi şerifinde şöyle buyurdu:

- Abdeste sataşan bir şeytan vardır ki, onun adı VELEHAN'dır; Ondan Allah'a sığının.

Resulullah (s.a.v) efendimiz bir başka hadisi şerifinde ise, şöyle buyurmuştur.

- Namazda saflarınızı sıklaştırın ki; aranıza şeytanlar girmesin. Onlar BENAT-I CEDEF gibidirler.

-Benatı Cedef nedir? Diye sorduklarında,Ebu Ubeyde (r.a) ve Ebu Huzeyfa (r.a) şöyle anlattı:

- O koyunların kulakları ve kuyrukları yoktur. Yemen beldesinin Cereş bölgesinden getirilmiştir.

Osman b. Ebilasi'nin, şöyle dediği anlatıldı:

- Kıldığım namazla, okuduğum Kur'an'la şeytanın durumu nasıl olacak ya Resulallah?

Resulallah efendimiz şöyle buyurdu:

-Bu şeytanın adı HANZEP'tir. Onun sana geldiğini duyarsan ondan Allah'a sığın. Sol yanına da üç kere tükür.

EBYAZ adındaki şeytanlar, en şerlileri olup, daha çok Allah'a yakın olan insanların peşine düşerler.Peygamberlere bile fenalık yapmak isteyen şeytan soyu onlardır.O şeytanların bir gözü kördür. Bunlarda insanın içine girerlerve gönüllerini çelmeye çalışırlar.

HEFFAF adındaki şeytan, kırda bayırda dolaşır ve oralarda bulunanların içine şüpheler salıp akıllarını çelmeye çalışır.

LAKIS VE LEHHAN adındaki şeytanlar,namaz kılan, abdest alan ve din hizmetlerinde bulunan insanlar arasında dolaşır ve onların akıllarını çelmeye çalışır.

MÜRE adındaki şeytanlar, çarşı, pazar, alışveriş merkezlerinde bulunur, oradaki insanların içine vesvese verir, akıllarını yanlış ve günah olan işler kaydırır.

BATUS da şeytanın çocuklarından bir cinsinin adıdır. Yalncılıkla görevlidir.İnsanlar arasında dolaşarak yalan haber yaymaya çalışır.Bu suretle bir kısım insanları o yalan haberlere inandırarak kalplerini-gönüllerini gerçek olmayan şeylere kaydırırlar.

DASİM adındaki şeytan,evine selamsız ve besmelesiz girip çıkan insanların,karı-koca ve ailenin diğer fertleri arasına vesvese vermeye çalışır.Onları münakaşaya tutuşturarak yuvanın dağılması için çaba gösterirler. Her kim besmele çekmeyi unutup evine girse veya evde huzur kaçıracak bir şey görse "eûzu billâhi mink" "Senden Allah'a sığınırım" desin.

Bunlardan başka;Kataribe, Can, Nükas, Gaylan, Akbez, Tartaba ve Emhem isimlerinde şeytan cinsleri de vardır.

Şeytanların görevleri değişik olduğu gibi güçleri, kuvvetleri de farklıdır. Bir insana ne kadar kuvvetli bir şeytan musallat olursa veya edilirse, o şeytanın o kimseye yaptırımları o kadar fazla olur. Bu yüzden cin musallatına uğramış kimselerin yaşadığı sıkıntıların şiddeti farklı olmaktadır.

" Ve hıfzam min külli şeytânim mârid" (Saffat,7) " İtaat etmeyen her inatçı şeytandan koruduk."

Marid,Allah'a itaat etmeyen,inatçı, asi, güçlü- kuvvetli şeytan demektir.

BELKIS'IN TAHTINI HZ. SÜLEYMAN'A İFRİT Mİ GETİR Dİ?

(Hz. Süleyman) Adamlarına " Ey önde gelenler! Kendileri teslim olarak bana gelmeden evvel, o kadının tahtını bana içinizden kim getirebilir? diye sordu. (Neml,38)

Cinden İfrit " Ben onu sana, sen makamından kalkmadan önce getirebilirim. Ben bunu yapacak kuvvetteyim ve kendime güveniyorum!" dedi.(Neml,39)

Kendisinde kitaptan bir ilim bulunan zat ise "Ben onu sana, gözünü kırpmadan evvel getiririm!" dedi.Derken, onu yanında duruyor görünce "Bu Rabbimin lütfu iledir. Beni, şükredecek miyim, yoksa nankörlük mü edeceğim diye imtihan ediyor.Her kim şükrederse kendi lehine olur.Her kim de nankörlük ederse şüphe yok ki Rabbim müstağnidir, büyük ihsan sahibidir!" dedi. (Neml,40)

Bir çok kimse Belkıs'ın tahtını İfrit getirdiğini söylemektedir. Bu yanlışı düzeltmek için bu konuyu da yazmak ihtiyacını hissettim. Hz. Süleyman'a Belkıs'ın tahtını İfrit değil, Kendisinde kitaptan bir ilim bulunan (Bir rivayete göre Hz. süleymaı'nın vezirlerinden Asaf ) getirmiştir. Yukarıdaki üç ayet iyi incelendiğinde açıkça görülür.

HERKESİN BİR ŞEYTANI VAR MIDIR?

Resulullah efendimiz bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur:

-Sizden hemen herkesin bir şeytanı vardır.

Sordular:

-Ya Resulullah, sizinde şeytanınız var mı?

Resulullah efendimiz, şöyle buyurdu:

- Evet benimde şeytanım vardır. Ancak, Allah bana yardım etti; Müslüman oldu. Bana ancak hayır söyler...

KALBE GELEN VESVESELER NASIL OLUR?

Abdullah b. Mesud'dan rivayetle:

Kalpte iki vesvese vardır.

1- Hayra davetçidir. Allah'u Teala'yı tasdiğe çağırır. Bu vesvese, melek tarafında gelir.

2- Şerre davetçidir. Allah'ı yalanlamaya, inkâr etmeye çeker. Bu vesvese şeytan'dan gelir.

Hasan Basri Rh ise şöyle anlattı:

- Bunlar iki önemli iş olup kalpte gezer dururlar. Biri Allah'tan gelir, diğeri Şeytan'dan.

Allah'tan gelen ile duran kimseye Allah'ın rahmeti ulaşsın. Allah'tan gelen her işi geçerli emir bilip yerine getirmelidir. Düşmandan gelene karşı da mücahede gerek...

Mücahidm Rh. şu ayeti kerimeyi okudu:

- "Sinsi (hannas) şeytanın şerrinden... (Nas suresi)

Sonra şöyle dedi:

O sinsi şeytan kalbe yayılır. Ne zaman ki, Allah zikri geçer; hemen siner, kaybolur. Ne zaman gaflete düşülse, yine ortaya çıkar kalbe sarılır.

Mukatil Rh. şöyle anlattı:

- O şeytan domuz suretindedir. İnsanın cesedinde kalbe bağlıdır. Onun kan dolaşım yerlerinde dolaşır. Aziz Celle Allah,bu şekilde onu insana musallat etmiştir. Onun için şöyle buyurmuştur:

-" Ki o : insanların kalplerine vesvese vermektedir. ( Nas suresi)

İnsan, yanılıp zikri unuttuğu zaman, o sinsi şeytan kalbini yutacak gibi kaplar. Fakat zikre geçince, kalbinde siner. Hatta kalbinden ve vücudundan ayrılır, çıkar.

İkrime Rh. şöyle anlattı:

-Anlatılan vesvese veren sinsi şeytanın yeri; insanın kalbi ve iki gözüdür.

 

ŞEYTANIN ZÜRRİYETİ NASIL TÜREDİ?

Allah'u Teala, İblis'e lânet ettikten sonra, onun sol kaburga kemiğinden karısı Şeytane'yi yarattı. Tıpkı Adem Aleyhisselam'dan Havva'yı yarattığı gibi...

Şeytan, karısı Şeytane'ye sarıldıktan sonra hamile kaldı; otuzbir yumurta çıktı. Bu otuzbir yumurta, onların soyunun aslı oldu. Kalan zürriyetler, bunlardan türedi.

 

İBLİS MELEKLERDEN MİYDİ ?

Bazı kitaplarda İblis'in meleklerden olduğu yazılıdır.İblis meleklerden değildir.Kur'an'ı kerimde:

Ve o vakit meleklere "Adem için secde edin! dedik, derhal secde ettiler; ancak İblis dayattı, kibrine yediremedi,zaten kâfirlerden idi.(Bakara-34)

" Hani meleklere "Adem için secde edin demiştik! "hemen secde ettiler, ancak cinlerden olan İblis, Rabbinin emrini dinlemedi. (Kehf -50)

İblis diğer adıyla şeytanın meleklerden olmadığı, kâfir olduğu ayetlerde bize bildirilmiştir.

ŞEYTANI ALLAH NİÇİN YARATTI?

Allah'u Teala, hiç bir varlığı sebebsiz yaratmamıştır.Bütün varlıkların bir yaratılış nedeni vardır. Bu sebeplerin bazılarını bilir bazılarını bilemeyiz. İnsanların aklına şu gelebilir. Şeytan madem Allah ve insan düşmanıdır, o halde onu niçin yarattı?

Yüce Allah Kur'an'ı Kerimde : "And olsun ki, İblis onlar aleyhindeki zannını gerçekleştirdi ve içlerindeki mü'minlerden ibaret bir fırkadan başkası ona tabi oldular.Halbuki onun onlar üzerinde hiçbir saltanat kudreti yoktu.Ancak biz, ahirete imanı olan ile ondan şüphe edenleri ayırt etmek için bu fırsatı ona verdik.Şüphesiz ki Rabbin her şeyi görüp gözetleyendir." (Sebe 20-21)

Ayeti Kerimeden anlaşılacağı üzere,Allah, şeytanı insanlar üzerine bir imtihan vesilesi- nedeni- sebebi yapmak için yaratmıştır.Allah'a tam olarak iman edenler, şeytanın vesvesesi, zulmü altında kalsalar bile;bunun bir sınav olduğunu düşünerek asla isyan etmezler.Mahmud Hüdai hz. nin dediği gibi "Lütfunda hoş kahrında hoş" deyip geçerler.Ondan kurtulmak için çare ararlar.Şeytandan kurtulmanın tek çaresi de Kur'an'ı Kerimdir.Müslüman bir ülkede müslüman bir ana babadan doğduğumuz için şükretmeliyiz.Bu bile bize Allah'ın bir lütfu ihsanıdır.

Şeytan, ister kendisi musallat olsun ister büyü ile insana musallat olsun; o kişi sıkıntı içinde olduğundan dinen hasta sayılmaktadır. Allah'a isyan etmediği süre içinde ,Allah'u Teala o kişini günahlarını ahirette dilediği kadar affedecektir. Çünkü bir hadiste, peygamberimiz "Hastalıklar günahlara kefarettir ." Buyurmuştur.Bundan dolayı başımıza bir musibet geldiğinde, "Benimi buldu,başka kimse yok mu? Dememelidir. Her şeyin Allah'tan olduğuna rıza ve sabır göstermelidir.

İBLİS KAÇ KERE FERYAT ETMİŞTİR?

İblis üç kere feryat etmiştir. Birincisi; Allah "Oradan kınanmış olarak çık'" (A'raf,18) ayetinde Allah tarafından meleklerin arasından cennettten kovulduğunda, İkincisi Resulullah (salllallahu aleyhi ve sellem) dünyaya teşrif ettiği zaman, Üçüncüsü de, kendisinde Besmele bulunan Fatiha suresi indirildiği zaman.


 

 
"Göklerde ve yerde bulunan herşey Allah'ı tesbih etmektedir. O, güçlüdür, hikmet sahibidir.Göklerin ve yerşn mülkü O'nundur; O hem diriltir hem öldürür! O, herşeye gücü yetendir. O, ilk ve sondur;görünen ve görünmeyendir.O; her şeyi bilendir. (Hadid/1,2,3)
Güzel rüya Allah'tandır. Kötü, karışık rüya şeytandandır. Dolayısı ile biriniz kötü bir rüya görüp korkarsa sol tarafına tükürsün ve şerrinden Allah'a sığınsın,böylece kötü rüya kendisine zarar veremez.
Hadisi Şerif


Tüm Hakları Saklıdır (c) -2011