Ana Sayfa   İletişim Formu
     
 
 • Home
   Dua Hakkynda
   Dua, insanin Allah'a yönelmesi,yaratanindan dilemesi,istemesidir.Dua büyük bir ibadet sayilmaktadir.Dua ederken ,mutlaka Arapça olacak diye bir kural yoktur.Belirli sartlari yerine getirerek, içinden geldigi gibi edilir.Ancak Allah'tan istekler mesru olmali ve olmayacak seyler istenmemelidir.
   Kur'an da Dua
   Hak Teala buyuruyor; 'Ey habibim! 'Eger benim kullarim sana beni sorarlarsa onlara çok yakin oldugumu söyle.Bana dua edince dua edenin duasina icabet ederim. O halde onlar da benim davetime kossunlar ve bana hakkiyla iman etsinler ki maksatlarina nail olabilsinler.'(Bakara-186)
   Hadislerle Dua
   'Büyük zorluklarla karsilastiginiz zaman; 'Allah bize yeter, o ne güzel vekildir' zikrine devam ediniz. (Ebu Davud,vitr,25;TirmiziKiyame,8; Ibn Hanbel,Müsned,1/336)
   Peygamberimizin Dualarindan Bazilari
   'Ya Rab, benim hatalarimi,bilmeden yaptiklarimi,isimde asiri gitmemi ve Senin benden çok iyi bildigin hallerimi magfiret eyle.Allah'im ,benim latifelesmelerimi, ciddiyet hallerimi,hata ve kasten yaptiklarimi ve bende olan her seyimi magfiret eyle.'(Buhari Deavat,60;Müslim,70)
   Dua Nasil Yapilmali?
   'Sakin sizden biri dua ederken 'Ya Rabbi dilersen beni magfiret eyle ,dilersen bana merhamet eyle' demesin.Istedigini saglamca ve katiyetle istesin.Çünkü Allah'i su veya bu ise zorlayabilecek hiçbir kuvvet yoktur.' (Buhari,Deavat,21)
   Dua'nin Adabi
   Abdestli bulunmak,bir namazdan sonra yapilmali, önce tevbe be istigfar yapilmali, kibleye yönelmeli,duadan önce Allah'a hamd edilmeli...
   Çesitli Dualar
   'Rabbimiz Tebareke ve Teala her gece, gecenin üçte biri kaldigi sirada dünya semasyna nüzul eder ve söyle buyurur:'Bana dua eden var mi,duasina icabet edeyim?Istedigini vereyim.Bana istigfar eden var mi, onu magfiret edeyim? (Buhari,Teheccüt,14)
  • Büyünün Amaci Nedir?
   Büyü Var midir?
   Büyü Bozdurmak Günah mi?
   Büyü Bozulmazsa Ne Olur?
   Yapilan Her Büyü Tutar mi?
   Vesvese Nedir?
 • Sale
   Cin Nedir?
   Cin, arapça bir kelime olup “gizli,örtülü” anlamindadir.Kuran’i Kerimde otuzdan fazla ayette geçmektedir.Ayrica Kur’an’i Kerim’de basli basina ;yetmis ikinci sirada yirmi sekiz ayetli Cin suresi bulunmaktadir.
   Cinler Insanin Bedenine Girebilir mi?
   Hak Dini Kur’an Dili isimli tefsirinde; “Vel canne halaknahü min kablü min narus semum” Meali;” (Canny da(insandan önce) mesemeta (yani maddeye) nüfuz edici atesten (isinlardan ,enerjiden) yarattik. (Hicr-27)
   Cinler Gayby Bilirler mi?
   Gayb ,bilinmiyen demektir.Yanlys bir inanç olarak, gayb “gelecek “ olarak düsünülür.Gerçekte gayb;Bir kisinin, geçmiste, su anda ve gelecekte bilemedikleridir..Cinler geçmis olaylardan ancak gördüklerini, yasadiklarini bilebilir. Her seyi bilemezler.Bildikleri ise (o olayi gören bilen) baska cinlerden ögrendikleridir.Su an içinde durum aynidir.Geçmisi ve su ani bilemeyen cinler gelecegi nasil bilecekler!
   Cinler Insana Neden Musallat Olur?
   Cinler Insanlarla Evlenir mi?
   Insanin içine giren cin nasil yakilir/çikarilir.
   Cin Musallatindan Nasil Kurtulunur?
   Cin Musallati Belirtileri Nelerdir.
 • Büyü Nedir
   Büyü Nedir?
   Büyü, büyücünün cin ve seytanlarini ve bazi malzemeleri kullanarak,kisileri fiziksel ,ruhsal ve uykularinda etkileyen ,islamiyetle hiçbir ilgisi olmayan ,büyücüler tarafindan yapilan ve peygamberimizin sirkten (Allah’a,ortak es kosma) sonra büyük günahlardan saydigi haram bir eylemdir.
   Büyünün Etki Süresi
   Uzaktan Büyü Bozulur mu?
   Büyülü Kiside Görülen Belirtiler/Sikintilar
   Büyülü bir kisi ; fiziksel , ruhsal ve uykusunda olumsuz durumlar yasar.Insanin bedenine cin musallat olmasi(girmesi) iki halden biriyle olur.Büyücü göndermistir veya kendi istegi ile girmistir.Hangisi olursa olsun, o kisi asagidaki belirtilerden en az 4-5 tanesini yasar.
   Üzerimizde Büyü veya Cin Musallati Oldugunu Nasil Anlariz?
   Asagidaki ayetlerden her birini en az 40-50 kere okuyun; eger içinize daralma ,sikinti heyecan,bedende uyusmalar,aglama ,bas agrisi, titremeler vb. seyler oluyorsa ...
   Büyü Nasil Bozulur?
   Büyü, büyücünün insanin bedenine cin musallat etmesi olayidir.Büyücü,cini insana musallat ederken, bir takim malzemeler kullanmis olabilir.( muska gibi) Bu malzemelerin bulunmasi büyüyü çözmez.Bulsaniz bile ,büyünün asli unsuru olan cin hala bedendedir.O halde vücuttaki cini çikarma ,çikmazsa yakmak lazimdir.
   Büyü Yapilan Insan Neler Hisseder?
 • Store Locator
   Muska Nedir?
   Muska,Islam öncesi zamanlarda ,doga üstü güçlere,cinlere ve seytanlara karsi korunmak üzere,çesitli sekillerde yazilip takilmistir.Fakat içlerine bakildiginda ,anlami olmayan bir takim yazi ,sekil ve karamalardan ibarettir.
   Cincinin Buldum Dedigi Muska ile Büyü Çözülür mü?
   En çok duydugumuz sözlerden biride;bilmem kim hoca ,bana yapilan muskayi,büyüyü buldu büyü çözüldü.Peki bulundu da neden hala rahatsizlik çekiyorsun?
   Muskanin Büyülü veya Cinli Kisiye Yarari Olur mu?
   Muska yazmak peygamberimiz tarafindan mesru sayildigina göre; Yazilmasinda bir sakinca olmayip,ancak belirli sartlarin yerine getirilmesi lazimdir.
 • Products
   Nazar Nedir?
   Nazar,göz degdirmek,kötü gözle bakmak anlamina gelir.Kur’an’i Kerim’de nazardan bahseden ayetlerde vardir.
   Nazarin Etkileri
   Iki çesit nazar etkisi bulunmaktadir.
 • Products
 • Products

 

BÜYÜ NEDİR? BÜYÜ NE DEMEK? BÜYÜ VAR MIDIR? BÜYÜ NELERE YAPILIR? BÜYÜ NEDEN TUTAR?

Büyü nedir? Büyü ne demek? Büyü var mıdır?

Büyü,büyücünün,bazı malzemeleri kullanarak,insanlara cin musallat ederek,kişileri ruhsal,fiziksel ve uykuda etkileyen islamiyetle ilgisi olmayan haram ve günah bir eylemdir.

Büyü,şeytanla büyücü arasında varılan bir anlaşmadır.

Şeytan,kendisinden büyü konusunda yardım isteyen büyücüye bir takım şirk hareketlerinde bulunmasını veya Allah'ın haram kıldığı bazı şeyleri yapmasını şart koşar.

Cinler, ancak bir bedel karşılığında büyücüye hizmet ederler.Büyücünün küfrü ne kadar fazla olursa şeytanın itaatide o derece fazlalaşır.Büyücü ayrılığa düşüp,yerine getirmesi gereken hususlarda kusur işler,eksiklik gösterirse şeytanda ona yardım etmekten vazgeçer.

Büyücünün cinleri kullandığı zannedilir.Durum öyle değildir.Aslında,şeytanlar büyücüyü kullanırlar.

Bir kimse,başka bir insanı etkilemek onu hastalandırmak,karı kocayı ayırmak,cinselliğini bağlamak,işini bozmak gibi amaçlarla büyücüye gider,isteğini söyler.

Büyücü,Allah'a şirk koşan davranışlarda bulunup,şeytanları çağırır ve onlara şu kişinin içine girip;örneğin, "karı kocayı ayıracaksınız" der.Şeytanlar oradan ışık hızıyla ayrılıp,o insanın içine girerler ve büyü yapılmış olur.

Büyü nedir?Sorusunun en açık anlatımı bu şekilde açıklanır.

Büyü vardır ve gerçektir.Kur'an'ı Kerim'de:

"İşte bu sihirlerden (büyülerden) ,koca ile karısının arasını ayıracak şeyler öğreniyorları Fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar vermelerim mümkün değildi." (Bakara;102)

Büyü canlı varlıklara yapılır.Eve ve işyerine büyü yapılamaz.Büyü yapılması için mutlaka insanın içine cinlerin musallat edilmesi gereklidir.

Bazılarının dediği gibi;"Evinde büyü var,evini değiştir!" Sözü doğru değildir.Evinizi değiştirmeyiniz.

Büyünün sekiz çeşidinden bahsedilse de, büyünün tek bir çeşidi olduğu söylenebilir. Bu, büyücünün cin ve şeytanlara başvurarak yaptığı gerçek büyüdür.

Konumuzu ilgilendiren büyü, elle tutulup gözle görülemeyen metafizik ortamdan (cinler ortamı) maddi ortamdaki insanı etkileme olayıdır.

Büyüde, şeytanla, büyücü arasında bir anlaşma vardır.

Şeytan, kendisinden büyü konusunda yardım isteyen büyücüye, bir takım şirk davranışlarında bulunmasını veya Allah'ın haram kıldığı bazı şeyleri yapmasını şart koşar. Büyücü de,belirtilen fiileri yapmak suretiyle şeytanın yardımını alır.

Bazı hocalar,büyünün,cinlerle bir ilgisinin olmadığını,yazılan,asılan veya gömülen büyülü maddelerle alakalı olduğu nu söyleyip insanların o tarafa dikkatlerini çekerler.Bunu büyü bazamayacakları için yaparlar.

Adı,türü,şekli,yapılışı ne olursa olsun bütün büyülerde mutlaka,insan bedenine cinler musallat edilir.

Evinizde ve iş yerinizde,muska türü büyülü maddeler bulabilirsiniz.

Bu maddeler,büyünün yapım aşamasında kullanılıp,cinler insana girdikten sonra bir hükmü yoktur.Bunları yakınız.

Bu maddeleri bulmakta büyü bozulmuş olmaz.

Büyünün tutması,Bakara suresinin 120. ayetinde olduğu gibi,Allah'ın iznine bağlıdır. Genel kural böyledir.Büyü yapılan herkese büyü tutmaz.Bundan başka o insanda ki "aura" ve vücut titreşimlerinin azlığı veya çokluğu, büyünün tutup tutmaması ile yakından ilgilidir.

İlgili bölümde bunları açıklayacağım.

 

Kara büyü nedir?

Büyü,büyücünün,insanın bedenine cinleri musallat etmesidir.

Büyünün adı,yapılışı,şekli,türü ne olursa olsun kural aynıdır.Büyünün isimlendirilmesi,onun yapılış şekline ve şeytana verilen göreve göre değişir.

Örneğin;hastalık büyüsü,cinlere,büyülenecek kişiyi hasta etmesi için verilen görevle adlandırılmıştır.

Domuz yağı büyüsü,anılan yağ kullanıldığı için bu isim verilmiştir.

Büyünün önüne "kara" kelimesi konularak,bozulması zor hatta imkansızmış gibi gösterilmektedir.

Cinlerin,güç ve kuvvetlieri birbirinden farklı olduğu için;kara büyü de, insanın içine çok kuvvetli cinler musallat edilmiş demektir.

Kara büyü belirtileri nelerdir?

Kara büyü belirtileri,diğer büyü belirtilerinin aynısıdır."Cinli ve büyülü kişide görülen belirti ve sıkıntılar" böiümünde ayrıntılı olarak açıkladım.O makalemden okuyabilirsiniz.

Kara büyü nasıl bozulur?

Kara büyü,diğer büyüler nasıl bozuluyorsa aynı şekilde bozulur."Büyü Nasıl Bozulur?" bölümünden okuyabilirsiniz.

 

 

BÜYÜYE İNANMAK VE İNANMAMAK

Bir şeye inanıp inanıp inanmamak için, o konu hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.Blieceksin ki yorum yapabilesin.

"Hocam,büyüye inanmıyorum!" İnanma,senin büyüye inanmamanla büyü gerçeği değişmez.O kadar değişik insanlarla karşılaşıyoruz ki, kendisinin veya ailesinden birisinin çektiği sıkıntıları gördüğü halde,büyü yoktur,büyüye inanmıyorum demektedir.Kendini ve çevresindekileri ömür boyu sıkıntı içinde bırakmaktadır.

Büyü vardır ve gerçektir.

Burada yazdıklarımızı uzun yılların deneyimleri ile bu konu hakkında birikimlerimizi sizlere aktarıyoruz.

Büyüye inanmak ve inanmamak her insanın kendi görüşüdür.Buna kimse karışamaz.Ancak "Ben müslümanım" diyen kişinin de uymakla zorunlu olduğu Kur'an'ı Kerim olduğunu da unutmamalıdır.Kur'an'ı Kerim'de ki ayetlerden bir harfine dahi muhalafet etmek insanı büyük sıkıntıya sokar.Allah muhafaza etsin dinden çıkarır.Bu nedenle kendi kafana göre büyüye inanmıyorum diyemezsin.

Allah teala Kur'an'da;

"İşte bu sihirlerden,koca ile karısının arasını ayıracak şeyler öğreniyorlardı;fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar vermeleri mümkün değildi.(Bakara/17)

Aayetten açıkça anlaşılacağı üzere sihir(büyü) vardır ve gerçektir.

"Hocam! Bizde ailece sıkıntılar başladı, psikolojik bir takım yardımlar ve ilaçlar aldık. Ancak, sorunumuza çare olmadı. Büyüye inanmıyoruz ama sorunumuza bakmanızı istiyoruz." O aileye baktığımızda, dört kişinin de büyülü olduğunu görüp, okumaları yapıldı ve büyü bozuldu.

İnsan zora girdimi inanmadığın şeylere bile inanırsın.

Benim görüşüm böyle veya Kur'an'dan şunu beğendim şunu beğenmedim diyemezsin.Kur'an'ı Kerim'de büyüden bahseden birçok ayet vardır.Allah'ın dediği mi doğru? Senin düşüncen mi? Bu sebeple bilerek veya bilmeyerek imanımızı tehlikeye atmayalım.

Telefonda bayan sıkıntılarını,derdini anlatıyor, bakıyoruz kendisine büyü yapılmış.Okunması gerektiğini söylüyoruz. Fakat bayan, "Eşim böyle şeylere inanmaz".diyor. "Eşin bu konuları çok iyi mi biliyor? diyorum.Bilmediğini söylüyor.O zavallı kadın üç beş günde bu dertten kurtulacakken,kocasının bilgisizliği,inadı yüzünden ömür boyu büyülü kalıyor.Koca olarak neye göre karar veriyorsun?Ne biliyorsun?Anlaşılır gibi değil. Bazen bunun tam tersi de oluyor.Kocası inanıyor,karısı inanmıyor.İkisinin de yorumu zaten aynıdır.

Bazı durumlarda da hem kadın hem de koca büyüye veya cin musallatına inanmıyor.Çareyi başka şekillerde arıyorlar.Tabiki de şifayı bulamıyorlar.Sıkıntın varsa, çare bulamamışsan inanmasan dahi, sana göre iyileşme milyonda bir ihtimal dahi olsa denemende ne zarar var?

Öyle çok insan gördüm.Bir süre önce kadına okuma yapmadan önce,eşi; Hocam ben böyle şeylere inanmıyorum" dedi.Bende Ona;" Yarım saat sonra inanırsın" dedim.Bayana yarım saat veya kırkbeş dakika okuduktan sonra,kıvranmaya kasılmaya başladı.Şeytan kadının ağzından konuştu.İnanmayan kocanın korkudan rengi bembeyaz oldu.Az daha yanımızdan kaçacaktı.

Kadının şeytanını yakıp kurtulduktan sonra;kocası: " Hocam bir daha bilmediğim hiç bir şey hakkında konuşmayacağım" dedi.İlla büyüye veya cin musallatına inanmak için gözünle görmen mi lazım? Bu kadar bilgi yazıyoruz, kafamızdan mı attığımızı sanıyorsun?

 

Büyü cinlerle mi yapılır?

Büyü cinlerle yapılır.Cinler kullanılmadan yapılan büyü yapılamaz.

Büyü,büyücünün insan vücuduna,içine cinleri musallat etmesi,sokmasıdır

Büyü de; yapan,yaptıran ,yapılan, cin ve şeytan olmak üzere dört muhatap vardır.

Büyücü,şeytanlarla ilişkisi olan kimsedir.

Eskiden;saç teli,tırnak,elbise,iç çamaşırı gibi şeyler büyü için kullanılırdı.

Günümüzde ise büyülenecek olan kişinin fotoğrafının büyücünün elinde olması yeterlidir.
Cin,büyülenecek olan insanı oradan tanır.

Büyücü şeytanlara;O insanı hasta yap,karı kocayı ayır,işini boz gibi gibi görevler verir.

Şeytan ışık hızıyla ordan ayrılıp büyülenecek olan kişiyi bulur, içine girer ve büyü yapılmış olur.

Tuttular, Süleyman'ın mülkü aleyhinde şeytanların uydurdukları şeylerin ardına düştüler.Halbuki Süleyman küfretmedi ve lakin o şeytanlar küfrettiler.İnsanlara sihir talim ediyorlar ve Babil'de Harut ve Marut namında iki melek üzerine indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Haluki o ikisi "Biz ancak bir imtihan için gönderildik,sakın sihir yapmayı caiz görüp de kafir olma! demedikçe bir kimseye öğretmezlerdi. İşte bu sihirlerden, karı koca arasını ayıracak şeyler öğreniyorlardı;fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar vermeleri mümkün değildi.Kendilerine zarar verecek, menfaati olmayacak bir şey öğreniyorlardı.Kasem olsun, onu her kim satın alırsa, şüphesiz onun ahirette bir nasibi olmadığını çok iyi biliyorlardı.Bir de canları pahasına sattıkları o şeyin ne çirkin bir şey olduğunu bir bilebilselerdi! (Bakara-102)

Sihir arapça türkçe karşılığı büyüdür.Yukardaki ayetten anlaşılacağı üzere büyüyü öğreten şeytanlardır. O halde büyücünün mutlaka şeytanla bir ilişkisi vardır.

Hepsini toplayıp haşredeceği gün "Ey cin topluluğu! Gerçekten insanların çoğunu günaha soktunuz! diyecek. Onların insanlardan olan yardakçıları da " Ey Rabbimiz, birbirimizden karşılıklı istifade ettik ve bizim için takdir buyurduğun ömrün sonuna geldik." diyecek.Allah buyuracak ki " Cehennem ikametgahınız olsun! allah'ın dilediği zamanın dışında, hepiniz oradasınız!" Şüphesiz ki Rabbin hüküm ve hikmet sahibi olup her şeyden haberdardır! (En'am-128)

Ayeti Kerimede belirtildiği gibi, insanlardan bazılarının dünyada cinlerle işbirliği içince olduklarıdır.Birbirlerinden istifade nasıl olacak? İnsanların, o cinleri büyüde kullanmasıyla!

 

Büyü Rüyada Nasıl Görülür?Rüyada Büyü Görmenin Anlamı Nedir?

Büyülü insanların önemli bir kısmı,rüyada çeşitli hayvanlar,kişiler,gölgeler görebilirler.

Bu hayvanların kendisine saldırdığını,kişinin de onlarla mücadele ettiğini anlatır.

Bazen,rüyada insanlar görülüp,kendisine büyü yapıldığını söyler.Bu kişiler,falan kişiyim veya onun ruhuyum gibi şeyler söyleyebilir.

Bunların hepsi, o insanın içindeki cinler tarafında yapılır.

Rüyada bu tür şeyleri yaşayan insanların içinde cinler var anlamındadır.

Bu konu ile ilgili ilginç bir anımı yazmadan geçemeyeceğim.

Bir kaç yıl önce,telefonda bir bayan:

"Hocam,sizin boyunu,saçınız şöyle mi?" Diyerek,beni tarif etti. Birbirimizi hiç tanımıyoruz.

Söyledikleri doğruydu.

Bunları nereden bildiğini sorduğumda,

Şunları anlattı:

"Dün gece,sizi rüyamda gördüm ve bir gölge geldi,yüzünü göremiyordum,seni bu dertten kurtaracak kişi Haktan Hoca'dır.Onu ara bul'"

Kadın,yataktan kalkıp,adımı internette yazıp,sitemi bulup telefonumu alıp beni aradığını söyledi.

O sabahta bunları anlattı.Bu işleri çok iyi bilmeme rağmen,ben bile şaşırdım.

 

Büyü Baş Ağrısı ve Huzursuzluk yapar mı?

Büyü baş ağrısı ve o kişide huzursuzluk yapar.

Büyülü kişi bunların yanında "Cinli ve Büyülü Kişide Görülen Sıkıntılar/Belirtiler" bölümünde yazmış olduğum sıkıntıları da yaşar.

Büyü,büyücünün insanın bedenine cinleri musallat etmesidir.İnsanın içine giren cinlerin, saç telinden ayak parmağına kadar bütün organlarında hareket edebilme,dolaşabilme yeteneği vardır.

Başa oruran bir cin, o kişide baş ağrıları yapabilir.Göğüsteki cin o kişiye devamlı iç sıkıntısı,huzursuzluğu verebilir.Eklemlerde duran cinler eklem ağrıları yapabilir.

 

GİDENİ GERİ GETİRMEK OLUR MU?

Adamın karısı onu terketmiş bırakıp gitmiş.

Telefonda soruyor: "Hocam,karım beni bırakıp gitti,geri getirebilir misiniz?"

Kaçan birini geri getirme diye bir şey olmaz.Uzaktaki bir insana ne yapacaksın ki? Geri getireceksin.

Bazı cinciler,giden kimsenin üzerine cinleri gönderip onlara vesvese verdirerek geri getirmeye çalışmaktadır.

Allah ve insan düşmanı olan şeytan insanın iyiliği için bir iş yapar mı? Mutlaka yapmaz.

Cinci, gidene cinleri musallat ederek ona büyü yapmış demektir.Büyü ile bir şey elde edilemez.Ancak karşındaki insanı hasta edersin.

Binde bir geri geleceği olan bir insan olursa,eşide cinciden yardım istemişse denk gelir, cinci de nasıl geri getirdim der.

Bu tür şeylere inanmayınız.Hiç kimsenin öyle bir gücü olmaz,Allah'ta izin vermez.

 

BÜYÜ TAZELEME VE BÜYÜ YENİLEME NEDİR?

Büyü tazeleme ve büyü yenileme nedir?Büyü tazeleme ve yenileme iki anlamda olur.

Bir insan büyülüyken yapılan büyünün tazelenmesi,ikincisi büyü bozulduktan sonra tekrar yapılması,yenilenmesi manasındadır.Bu konuda insanlar çok aldatılmaktadır.

Birgün bir bayan bana dedi ki; "Hocam,bana büyü yapılmış,hocaya gittim. Büyüyü bozduğunu söyledi üç gün sonra eskisinden daha kötü oldum.Hocayı aradım,büyü tazelenmiş dedi.

" Hocanın büyüyü nasıl bozduğunu sordum.Cinlerin adını kağıtlara yazmış ve o kağıtları yakmış.Adam senin büyünü bozmamış ki.Öyle büyü bozulmaz.Kadının içindeki cinlerle cincinin cinleri anlaşmışlar,kadını üç gün rahat bırakmışlar.Bunun sırrı budur.Bu cinciler büyü bozamadıkları için herkese aynı bahaneyi uydururlar.

Büyü,insan bedenine cin musallat etmek olduğuna göre,ikide bir büyü tazelemenin manası ve anlamı yoktur.O cin yakılmadığı sürece zaten büyülü olanın içinde,kişi hala büyülü başka cinleri göndermenin hiç gereği yoktur.

Bu hocalar diyor ki:Büyülerin bazıları kısa süreli,bazıları uzun süreli olurmuş! Bu büyüler etkisini daha iyi göstermesi için bu nedenle tazelenirmiş.

Bu doğru değildir.Sanki büyüde cin,şeytan kullanılmamış hissi veriliyor. Cin kullanılmadan büyü yapılamadığından büyü tazeleme işi yanlıştır.Büyünün uzun sürelisi kısa sürelisi olmaz.Cin bedende kaldığı süre içinde o kişi büyülüdür.Büyü tazeleme,yenileme diye bir şey yoktur.

Bir başka hoca!da demişki:Büyü tazelemek için xy ayetini 1000 kere tekrarlayın,büyü mutlaka tazelenir,yenilenir. Kur'an'ı Kerim büyü kitabı mı?Büyü yenileme,tazeleme kitabı mı? Bu sözleri söyleyen cinciden insana bir hayır,fayda gelir mi?Kur'an'ı Kerim büyüye alet edilir mi? Şeytan, o cinciyi ne hallere sokuyor.

 

YAPILAN HER BÜYÜ TUTAR MI?

Yapılan her büyü tutmaz.Bazı büyücüler,"Büyü yaparım garanti tutar" demektedirler.Bu yanlıştır ve Allah'ın iradesine karşı gelmektir.

Eğer yapılan büyülerin hepsi tutsaydı,insanlar birbirini perişan ederlerdi.Allah teala buna izin vermez.

Kur'an'ı Kerim'de Allah Celle Celaluhu şöyle buyuruyor:

 "İşte bu sihirlerden,koca ile karısının arasının ayıracak şeyler öğreniyorlardı;fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar vermeleri mümkün değildi."

 Ayetten açıkça anlaşılacağı üzere her işte olduğu gibi büyünün tutmasında da Allah'ın izni olmadan kimse bir şey yapamaz.

 

HER İNSAN BÜYÜ YAPABİLİR Mİ?

Her insan büyü yapamaz.Büyü yapmanında kendine göre gizlilikleri,sırları vardır.

.Büyü yapabilmek için ilk şart o kişinin şeytanlarla işbirliği içinde olması lazımdır.İkinci şart ise şeytanların isteklerini yerine getirmesidir. Büyü de asıl unsur şeytan olduğu için; büyücü ile şeytan aralarında anlaşma yapması gereklidir.Büyü yapılmasında,Şeytan ve avanesi büyücüye yardım etmelidir.Bu bakımdan herkes büyü yapamaz.

Büyücünün,şeytanla işbirliği içinde olması, o cinlerin büyücünün içinde bulunması demektir. Büyücünün içinde şeytanlar olduğu gibi çevresinde de şeytanlar vardır.Büyücü onları görür ve konuşur.

Büyü yapmak istediğinde,bedeninin dışındaki cinleri insanlara gönderip musallat eder.

Her büyücünün büyü yapma yöntemi birbirinden farklıdır.

Eskiden, büyülenecek olanın saç teli,tırnak,elbisesinden bir parça veya çamaşırı istenirdi.

Günümüzde büyü yapılacak olanın bir fotoğrafı büyücü için yeterli olmaktadır.Bu maddeler büyülenecek olanı cinlerin tanıması amacıyla istenmektedir.

 

 

HER BÜYÜ GÜNAH MIDIR?

Her büyü günahtır ve yapılması haramdır.Peygamberimize büyük günahlar sorulduğunda;Allah'a şirk koşmayı ilk sırada,büyü yapmayı da ikinci sırada saymıştır.

Müslüman olarak, önce Kur'an'a sonra hadislere uymamız gerektiğinden, büyünün her türlüsünün günah olduğu açıkça belirtilmiştir.

Yapılan bütün büyülerde insan bedenine cin musallat edildiğinden,Allah ve insan düşmanı olan şeytandan yardım beklenir mi?Yardım sadece Allah'an istenir.

"Hocam!Eşim bana daha sıcak davransın amacıyla büyü yaptırdım.Günaha girdim mi?" Evet,günaha girdin. Eşinin içine, şeytanları musallat ettirdin,onu hasta yaptın.Şeytan sizin iyiliğinizi zaten istemez.

"Hocam! bir çocuğu seviyorum,bana ısınması için sıcaklık büyüsü yaptırdım,fakat tutmadı,günaha girdim mi?" Evet günaha girdin.Evlilik,iki kişinin birbirini hür iradesiyle istemesi neticesi yapılmalıdır.Büyü yaptırarak karşındaki kişiye isteğinin dışında bir zorlama yapmayı amaçlıyorsun.Büyüyü de Allah teala isterse tutturur,istemezse tutturmaz.

İyilik,kısmet açma,sıcaklık,şirinlik,arabulma gibi iyi niyetlerle bile yapılsa her büyü günahtır.

En çok karşılaştığımız konulardan birisi de kısmet açtırmadır.Bu amaçla büyücüye gidip büyü yaptıranlar görülmektedir.Büyücü önce açabilirse kendi kısmetini açsın.Büyücü sana ancak şeytanları gönderir.Sonucuna da katlanırsın.

Kur'an' kerim'de bir çok ayette rızıkları veren de alanda Allah olduğu belirtildiği halde bu yollara girenler bir şey elde edemeyeceği gibi günaha da girmektedirler. İsteklerinizi sadece Allah teala'dan isteyiniz.

Çünkü büyüde, karşı tarafı zorlama,isteği olmadan iradesini ele geçirme vardır.Büyünün haram,yasak ve günah olmasının nedeni bu nedenledir.

 

İSLAM'DA BÜYÜ VAR MIDIR?

İslamda büyü var mıdır?Dinimizde büyü var mıdır?Dinimizde büyünün yeri nedir?

Büyünün, sadece islamla ilgili olduğu kanısı oluşabilir.Büyünün ve büyücünün dini imanı olmaz.Yeryüzünde ne kadar inanış varsa bunların hepsinden büyücüler vardır.

Çok kişi büyüyü dinimizle beraber düşünür,başka dinlerde büyü yokmuş gibi algılar.

Aslında,diğerlerine göre büyünün en az yapıldığı islam toplumlarıdır.

Büyücünün dini olmaz.

Diğer din mensupları büyü ile daha çok meşgul olurlar.

Büyünün özü kökü cinlere dayanır.

Kim şeytanlarla iletişime geçip,onları insana musallat ediyorsa o büyücüdür.Bu kişi şeklen,müslüman,hristiyan ve musevi olabilir.Bütün semavi dinlerde büyü yapmak haram ve büyük günahlardan sayılmıştır.

?Kur'an'ı kerim'de Yüce Allah, büyü ile uğraşmayı küfür olarak belirtmiştir.(Bakara/102) Bütün peygamberler de müslümanların büyü ile uğraşmalarını yasaklamıştır.

Peygamber efendimiz bir hadislerinde,"Helak edici yedi şeyden sakınınız" buyurmuşlardır.

" Bu yedi şey nedir, ya Rasulallah? diye sorduklarında:

 "Allah'a şirk koşmak,sihir (büyü) yapmak,haksız yere cana kıymak, faiz ve yetim malı yemek, savaştan kaçmak,iffetli mü'min kadınlara zina isnadında bulunmaktır. ( Buhari,Vasaya,23, Tıb, 48, Hudud, 44; Müslim, İman, 145;Ebu Davud, Vasaya,10/2874)

Başka bir hadiste ise; Büyü yapanın Allah'a şirk koşacağını belirtmişlerdir. (Nesai, Tahrim, 10/4076)

Büyüyü yaptıranlar veya yaptırmak isteyenler de; kesin olarak yasaklanmış bir haram eylemi oluşturmak istediklerinden, büyüyü yapan kadar bu işten mesuldür.

Büyü bozdurmak, günah olmayıp, sevaptır.

 

BÜYÜ YAPILAN İNSAN NE YAPMALI? BÜYÜ BOZMAK İÇİN NE YAPMAK LAZIM?

Büyü yapılan insan ne yapmalı?Büyü yapılan kişi ne yapmalıdır?

Büyü yapılan kişinin içinde cinler bulunmaktadır.Bu cinler,ruhsal,fiziksel ve uykuda sıkıntılar yaşatırlar.

Büyü yapılan insan,kendisini bu dertten kurtaracak,ilim sahibi bir hoca bulmak zorundadır.

Büyü sadece Kur'an'ı Kerim ile bozulur.

Büyünün ne olduğunu,nasıl bozulacağını araştırmalı ve ona göre karar vermelidir.

Kur'an dışında hiç bir şeyin büyü ile gönderilen cinlere etki edemeyeceğini ve yakılamayacağını bilmelidir.

Bu bakımdan büyülü insanın önünde üç seçenek vardır:

1-Büyüyü Kur'an'ı Kerim'le bozacak iyi bir hoca bulmak.

2-Hoca bulamıyorsa veya bir takım nedenlerle hocaya gidemiyorsa;her gün,en az iki saat Kur'an dinlemelidir.

3- "Hasbunallah ve ni'mel vekil" ve "Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym" zikirlerinin herbirini günde en az ikiyüz defa okumalıdır.

4- Dinleme ve kendi okumalarından bir netice alamıyorsa mutlaka yardım almalıdır.

 

 

EVDE BÜYÜ OLDUĞUNU NASIL ANLARIZ? EVE YAPILAN BÜYÜLER NASIL BOZULUR?

Eve yapılan büyü nasıl bulunur?Eve yapılan büyüler nasıl bozulur?

İnsanlar evlerinde büyülü bir madde bulduklarında telaşa kapılırlar,korkarlar.Evine büyü yapıldığını sanırlar.Evinde bulduğun büyü, eviniz için değil sizin için yapılmıştır.

Cansız maddelere büyü yapılmaz.Cansız olan eve ve iş yerine büyü yapılmaz.

Büyü ne ile yapılır?Cinlerle.Cinler de bizimle beraber bu dünya üzerinde yaşıyor mu?Evet.Işık hızıyla hareket ettiklerinden dolayı istediği yerde bulunurlar mı?Evet.İnsanın bedenine, içine girmeden kişilere zarar verebilirler mi?Hayır.

Cinlerin insana zarar verebilmeleri için mutlaka insanın içine girmesi lazımdır.Cinleri göremiyoruz fakat onlar hep bizim yakınımızdadırlar.Evimizde,işyerimizde,sokakta her yerdedirler.Cinleri göremememizden dolayı onları sanki yoklarmış gibi algılarız.Mesela şöyle düşünelim.Bir evde cinler var.Senin bedenine girmedikten sonra sana hiç bir zarar veremezler.Korkmanıza hiç bir neden yoktur.Onlar zaten varlar.

Evinde büyülü madde buldun, ne yapmalısın? İlk yapacağın o maddeyi yakınız.Kendinizi kontrol ediniz.Sıkıntı çekiyor musunuz? "Üzerinde cin musallatı veya büyülü kişide görülen belirtiler" bölümünde yazmış olduğum,ruhsal fiziksel ve uykuda en az 4-5 tane belirtiyi yaşamalısınız.Eğer yaşıyorsanız, büyülüsünüz.yaşamıyorsanız büyülü değilsiniz anlamındadır.Eğer büyülüyseniz okunarak bı dertten kurtulursunuz.

Bazı hocalar,"Senin evine büyü yapılmış" diyerek insanları korkutup evlerini sattırıyorlar veya başka bir eve taşınmasını istiyorlar.Kesinlikle evinizi satmayın veya başka bir eve gitmeyin. Gittiğiniz evde cinler olmayacak mı?Olacak.Sen büyülüysen zaten cinler senin içinde nereye gidersen git onlar seninle gelecek.

En çok duyduğumuz da, Büyü bozmak için evlere ,işyerlerine okuma yapılıyor veya büyünün bozulması için kağıda veya kurşun levhaya yazılar yazılıp duvarlara asılıyor. Bazende okunmuş su hazırlanıp,pencerelere ve kapılara sürülüyor. O evdeki cinler gidecekmiş.O anda okumanın etkisiyle cinler gider, okuma bittikten sonra tekrar gelirler.Pencere ve kapıya okunmuş su serptin,bir müddet sonra su uçacak veya şeytan bu sefer duvardan girer.Ne yapacaksın?

Sonuç olarak;Ev,işyeri gibi cansız maddelere büyü yapılmaz,mantığı da yoktur.

Büyü cin musallat edilerek canlı varlıklara yapılır.İnsanın bedenine,içine cinler girmedikten sonra o kişiye etki edemez.Eğer etki etseydi bütün insanlar cinlerin hükmü,tesiri,etkisi altında kalırdı.

SAÇ TELİYLE BÜYÜ NASIL YAPILIR? SAÇ TELİYLE YAPILAN BÜYÜ NASIL BOZULUR?

Saç teliyle büyü nasıl yapılır? Saç teline yapılan büyü nasıl bozulur?Saç teline büyü yapmak, çok eskiden beri halk arasında konuşulur.Falancanın saç telinden alınmış, büyü yaptırılmış denir.Acaba bu saç telinin büyü yapılmasındaki sırrı,gizliliği nedir?Saç telinin büyü ile ne ilgisi vardır?Şunu hiç bir zaman unutmayınız,büyü;cin kullanılarak yapılır.O zaman saç teli ile büyü arasında nasıl bir bağlantı kurabiliriz? Bu durumu şöyle açıklayalım:

Birisi,bir başkasına büyü yaptırmak için büyücüye gittiğinde;büyücü ondan,büyü yapacağı kimseye ait maddeler ister.Bunların da başlıcaları saç teli,tırnak,tenine değmiş iç çamaşırı veya fotoğraf gibi maddelerdir.Büyücü bunlardan herhangi birini neden ister?İtre işin sırrı buradadır.Büyücü şeytanları musallat etmek için çağırır.Fakat şeytan büyülenecek olan ,içine gireceği kişiyi nasıl tanıyacak?İşte bu maddelerden tanıyacak. Cnler o kadar hassastılar ki sizi o saç telinden tanırlar.Bulurlar ve o kişinin içine girer.O insan artık büyülüdür.Bu maddelerin sırrı şeytanın büyülenecek olanı tanıması içindir.

Eski zamanşlarda fotoğraf bulmak zor olduğundan, bu maddeler kullanılırdı.Günümüzde büyü yapmak ta modern leşti,artık herkesin resmine kolayca ulaşılabilmektedir.Fotoğrafla büyü yapmak en kolay yoldur.Şeytan, kendisine büyücü tarafından gösterilen resimle büyülenecek olanı kolayca bulur.Onun içine girer.Artık o kişi büyülenmiştir.

Saç teliyle yapılan büyüde de cinler insanın bedeninde olduğundan; o kişi Kur'an'ı Kerim tedavisine alınır,üzerine uzun okumalar yapılarak, içindeki şeytan yakılır ve kişinin de büyüsü bozulmuş olur.

Çeşitli yerlerde okuduğum yazılarda,o saçlar bulunup okunarak düğümler çözülünce büyü bozulurmuş!Akla ve mantığa uygun değildir.Saç tellerini bulamadınız, o zaman o insan ömür boyu büyülü mü kalacak? Saç tellerini buldunuz okuyarak açtınız.Peki insanın içindeki cinler ne olacak?

Büyülü insanda ruhsal,fiziksel ve uykularında sıkıntılar olur.O kişiye kötü rüyaları saç teli mi göstercek? O kişiye vesveseyi saç teli mi verecek?O insana iç sıkıntısını saç teli mi yaptıracak? Bunların yanıtını kimse veremez.

Saçları bulsanız onları yaksanız, ortadan kaybetseniz bile büyü bozulmaz.Demek ki büyü bozmak için büyüye yardımcı olan maddeleri bulmak büyüyü bozmuyor.Mutlaka insanın içindeki şeytanı yakmak lazımdır.

PEYGAMBERİMİZE (Sallallahu aleyhi ve Sellem) BÜYÜ YAPILDI MI?

Bu konu ile ilgili çeşitli rivayetler vardır. Bu rivayetlerin hemen tamamı birbirine yakındır.

1-Hz. Aişe (r.a) anlatır: "Hz. Peygamber (s.a.s) 'e büyü yapılmış,sonunda yapmadığı bir şeyi yaptığını zanneder olmuştu. Nihayet bir gün tekrar tekrar dua etti. Rasulullah sonra bana:"Allah'ın bana içerisinde şifam olacak şeyi bildirdiğini biliyor musun? Bana iki kişi geldi, birisi baş ucuma diğeri ayak ucuma oturdu, biri diğerine: Bu kimsenin rahatsızlığı nedir?" dedi, o da: "Büy yapılmış" dedi: "Kim yaptı?" dedi: "Lebid b. el-A'sam dedi: "Ne içinde yaptı" dedi: "Tarak, tarantıdan dökülen kıl ve erkek hurmanın kurumuş kapçığı içerisinde " ddi. Diğeri: "O nerededir?" dedi:" Zervan Kuyusu'ndadr." dedi. Arkasından Hz. peygamber kuyuya gitmek için yola çıktı (işini bitirdikten sonra) döndü ve döndüğünde Hz. Aişe'ye: "Kuyunun yanındaki hurma ağaçları adeta şeytan başları gibi idi " buyurdu, ben de:"Onu meydan çıkardın mı?" dedim: "Hayır meydana çıkarmadımçünkü Allahbana şifa verdi, artık bu işle hak üzerinde kötülüğün yayılmasından endişe ettim." buyurdu, sonrada kuyu toprakla gömüldü." (Sahih-i Buhari)

2- Nese-î , "Kitabü'l - Muharebe" de murted babında "Ehli Kitap sahirleri" hakkında şöyle rivayet etmiştir: Hazreti Peygamber sallallahu aleyhi ve selleme, Yuhudi'den bir racül sihir yaptı. O yüzden bir kaç günler müşteki oldu.Derken Cebrail Aleyhisselam geldi de. "Sana yahudiden bir racül sihir yaptı.Senin için falan kuyuda bir takım ukdeler akdeyledi (düğümle döğdü)" dedi. Bunun üzerine Resululllah (s.a.s), gönderdi, onu çıkardılar, getirildi.Resululllah bir diz bağından çözülmüş gibi kalktı.

3-Beyhaki, "Delâil" de, Hz. Aişe hadisinin mabadı (sonra , gelecekteki) olmak üzere zikreylediği rivayette verdiği tafsil ile: İki melek gelip Lebid b. A'sa'nın Zervan kuyusunda muşt (tarak) ve muşata ve erkek hurma talının (Tomurcuk, miktar, kadar çiçeklerin üremelerine sebep olan sarı tozları) kapcığı içinde tıb yaptığını haber vermekle, sabahleyin Resulullah, ashabi ile birlikte kuyuya gitti. Bir adam girip kuyunun kapak taşının altındanTal'ının cüffunu çıkardı. İçinde Resulullahın tarağı ve başının tarantısı vardı. Bir de mumdan bir timsal yapılmış ve ona iğneler saplanmış ve onda on bir düğümlü bir de veter (yay kirişi) bulunmuştu. O vakit,Cibiril aleyhisselam, Muavvizeteyn'i getirdi. " Ya muhammed, Kul euzu bi rabbil felak de, bir düğüm çöz, min şerri ma halak de, bir düğüm çöz" dedi. Nihayet sûrelerin ikisini de bitirdi. Düğümlerin hepsini çözdü. İğneleri çıkardıkça bir elem duyuyor ondan sonra da bir rahat buluyordu.

4- Bir rivayette de denilmiştir ki: " Sihiri- büyüyü yapan Lebid İbn A'sam ve kızları idi. Peygamber ( s.a.s) hastalandı. Bunun üzerine Cibril Sihrin mevziini ve yapanını ve ne ile yaptığını haber verdi. peygamber Sallallahu aleyhi ve sellem de , Hz. Ali'yi ve Zübeyr'i ve Ammar'ı gönderdi. Bunlar kuyunun suyunu çektiler, kına suyu gibi olmuştu. Sonra kuyunun kapaktaşını kaldırdılar, tarak dişlerini çıkardılar, beraber bir de veter vardı. Ona, onbir düğüm düğümlenmiş ve iğneler saplanmıştı. Onu alıp Peygambere getirdiler. O . onlara Muavvizeteyn'i okumağa başladı. Her ayeti okudukça , bir düğüm çözülüyor ve aleyhisselatu vesselam bir hıffet duyuyordu. İki surenin tamamında son ukde de çözüldü.Aleyhisselatu vesselambir ikalden sıyrılmış gibi kalktı.( Hak Dini Kur'an Dili,Elmalılı M. Hamdi Yazır)

5- Fahruddin Razi de tefsirinde Felak ve Nas surelerinin nüzul sebebi ile ilgili şu rivayetleri anlatmıştır:

Resulullah'a Cibril Aleyhisselam geldi: "Sana, cinden bir ifrit keyd(tuzak, kötülük) yapmak istiyor. Öşeğine vardığında İlââhırissûreteyn." Bu ancak Peygamberden bir haberle bilinebilir.

6-Gözden korunmak için okunmak üzere indirilerek denilmiş ve Said ibn Müseyyem'den şöyle rivayet olunmuştur. :Kureyş "Gelin bir açlık riyazatı yapalım da, Muhammed!e göz değdirelim." dediler: " Ne sağlam bazun, ne kuvvetli sırtın, ne güzel yüzün var" diye göz (nazar ) değdirmek istediler. Allah Teala da , Felak ve Nas sûrelerini indirdi.

Felak ve Nas sûrelerinin nüzul sebebi yalnız sihirden ibaret olduğu da katiyetle sabit değildir.Bu sûreler ondan daha yüksek ve daha şümullü kıymete haizdir. (Hak Dini Kurân Dili, Elmalılı Hamdi Yazır)

 

BÜYÜNÜN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Büyünün çeşitleri nelerdir?Büyü çeşitleri ve bozma yöntemleri neleridr?

Büyülere verilen isimlendirmeler, büyüde kullanılan nesnelere göre veya yapılmak istenen kötülüğe göredir.

Ayırma büyüsünde, karı kocayı,sevgilileri veya aile bireylerini birbirinden uzaklaştırmak,sevdirmemek ve netice de onların birbirinden ayrılmalarını sağlamak için yapılır.Bu nasıl olur?Ayrılması istenen kişilerin bedenine,içine büyücü tarafından cin musallat edilir o cine görev verilir.Cinin görevi bu kişileri birbirinden ayırmak olduğu için yapılan o büyüye "Ayırma Büyüsü " adı verilir.

Sabun büyüsünde ise sabun maddesi kullanıldığından "Sabun Büyüsü" adı verilir.Ancak her ikisinde de mutlaka cinler kullanılır.Burada sabunu eridikçe, insanın erimesi söz konusu değildir. O kişiye cinler yemek yedirmez,iştahını keser ve o insanda bie süre sonra zayıflamaya ve ileriki zamanlar da da hızla kilo kaybetmeye başlar.

O halde, adı ne olursa olsun yapılan bütün büyülerde mutlaka cinler kullanılır..O büyülerin isimlerinin farklı olması sizleri yanıltmasın.Yapılan her büyü için sırlarını,gizliliklerini anlayacağınız şekilde yazdım.

Hangi tür büyü olursa olsun, o insanın içindeki cinler yakıldığı andan itibaren büyü de bozulmuş olur.Her büyünün bozulması ayrı değildir.Bütün büyüler Kur'an'ı Kerim ile bozulur.Cin musallat olmasında da durum aynıdır.

Çeşitli kitaplarda ve kişilerin söylemlerinde;ak büyü,kara büyü ve kırmızı büyü var demektedirler.Açıklamalarda ak büyü haram değildir diyorlar.Burada amaç sonuçta iyilik yapmakmış!Böyle mantık olur mu?Sen büyü yaparak,yani iki kişinin bedenine cin musallat ederek onları bir araya getireceksin.Cinler onlara vesvese vererek iki kişiyi birbirine sevdirecek!Şeytan insanın düşmanı değil mi?Nerden biliyorsun o kişileri bir araya getireceğini?Şeytan insanın iyiliği için uğraşır mı? O insanların bedenlerinde kalan cinler ömür boyu onları hasta yapmayacak mı?

Büyünün akı karası olmaz.Büyü büyüdür.Büyü ile hiç bir şeyden netice almak mümkün değildir.Allah haram ettiği bir şeyden insanlara iyilik verir mi?

Günümüzde en çok yapılan büyüler şunlardır: Amacımız büyü yapmak veya büyüleri tarif etmek değil bozmak olduğuna göre, bu büyü çeşitlerini çok kısa bilgi olarak vereceğim.

1-Evlilik Büyüsü:Bir kişi birisini sever, evlenmek ister.Karşı taraf bunu istemez.Bu durumda isteyen kimse, istemeyene "Evlilik Büyüsü" yaptırır. Evleneceğin kimse seni hür iradesiyle, rızasıyla, baskı altında kalmadan, zorlama olmadan istemelidir. Çünkü evleneceğin kişiyle bir ömür geçireceksin. Kimin kimle ne zaman evleneceğini Allah'u teala ezelde takdir etmiştir. Bunu hiç kimse değiştiremez. kilometrelerce uzakta olan iki genç vakti saati geldiğinde, Allah onları bir sebeple buluşturur, ısındırır, anlaştırır ve sonunda evlendirir. Takdir böyledir.

Bazı durumlarda ise taraflardan biri diğerini istemez. Bu da gayet doğaldır. O zaman isteyen hemen bir büyücüye gider.Falanca kimse benimle evlensisin diye büyü yapılmasını ister. O anda ayağının birini çamura soktun. Neden? Allah'a isyan ediyorsun da ondan. haram bir iş yapılmasını istiyorsun da ondan, bir kimsenin iradesini zorlamak istiyorsun da ondan.

Seni istemeyeni sende isteme, takdir böyleymiş de geç. Hayır gördüğün bir işin sonu kötü, kötü gördüğün bir işin sonu hayır olabilir.Bunu biz bilemeyiz. Allah'ın takdirine razı ol. Büyü yaptırma.

2- Ayırma Büyüsü: Evli olan bir karı kocayı birbirinden ayırmak için yaparlar. Burada haset, fesat ve kıskançlık vardır. Bu en çok yaptırılan büyü çeşididir. Mutlu olan bir karı kocayı ayırmak, büyü yaptıranın ne işine yarayacak. Kıskançlığının, hasedinin gerçekleşmesini istemek değilmidir?

Bazende evli olan bir kadına, başka bir erkeğin veya evli olan bir erkeğe başka bir kadının yaptırması olarakta görülür. Sana aynı şey yapılsa ne yaparsın? Hemen büyü yapana da, yaptırana da lanet edersin. Dikkat ederseniz, yazılarımda büyünün nasıl yapılacağı değil, topluma vereceği tahrifatı özellikle anlatıyorum. Buralarda sanki bir şey yapıyormuş gibi, büyü yapmayı marifet sananlardan değilim. Birde büyü tarifi verip, bazı yerlerde sırmış gibi bazı kelimeleri yazmıyorlar. Sanki yaptıkları çok iyi bir iş. Allah, büyü yapanı da yaptıranı da ıslah etsin.

3- Adet Kanı Büyüsü: Bir erkeği ele geçirmek için, kadınlar tarafından yaptırılır.Kadının erkekten intikam alması, geri dönmesi veya kendine bağlanması amacıyla yaptırılır. Adet kanı, yedirilip içirilmek suretiyle, erkeğin bedenine cinler girer ve verilen görevi yerine getirmek için erkeğe vesvese verirler. Karı kocayı birbirinden ayırıncaya kadar uğraşırlar. Okunmak yoluyla bozulur.

Burada da dinimizce necis (pis) sayılan kan ile büyü yapmak, özellikle de adet kanı kullanmanın sırrı ne olabilir? Kan dinimizce pis,kirli sayılır. Bu nedenle de büyücüler kanı çok kullanırlar. Şeytan büyücüye emir verir, büyücüde Kur'an ayetlerini kanla yazar. Bu haramdır, büyük günahtır. Veya şeytan emir verir, büyücü cenabet iken ayet yazar. Gusül abdestsiz Kur'an'a dokunmak bile haram olduğuna göre, ayet yazmanın Allah katında hükmü ne olur? Cehennemin dibi olur! Mikrop içindeki adet kanını bir insana nasıl içiriyorsun? O insana aynı zamanda şeytanın musallat edildiğini de bil!

Aynı şeylerin sana yapıldığını da düşün! Acaba o zaman ne yapardın?

4-Bağlama Büyüsü: Eşlerden birinin, diğerine soğuk davranması veya bir sevgiliyi kendine bağlamak amacıyla yapılan büyüdür. Bu büyüde çok yapılır. Kocası soğuk davranıyormuş, başka kadınlara gidiyormuş vehmine kapılan kadınların bir kısmı, hemen bir büyücüye koşarlar. "Kocam eve bağlansın, sözümden dışarı çıkmasın, her dediğimi yapsın" gibi talimatlar verip, kocasına büyü yaptırmak ister. Büyücününde arayıp bulamadığı iş gelmiştir ayağına. Erkeğin ana adı, doğum tarihi ve iç çamaşırı istenir. Büyü yapılır, kadına mistik olsun diye tek rakamlı bir gün verilir, beklemesi istenir. O gün gelir geçer adam eve dönmez. Büyücüye dönülür, telefonu açmaz, veya bir bahane uydurur. Çünkü bu işin olmayacağı baştan bellidir. Az da olsa erkekler de eşlerine yaptırır.

Kadının kocasını, kocanın karısını bağlamak için büyü yaptırıp (zaten tutmaz da) günaha gireceğine , Allah'a isyan edeceğine, erkek erkekliğini, kadın kadınlığını yapsın, olay kökünden çözülür.

5-Kısmet Bağlama Büyüsü: Bir insanın evlenmesini veya bir iş sahibinin için haset, kıskançlık duyulan bir kimsenin olumsuzluk yaşaması için yapılır ve yaptırılır.

Dünyada ki bütün varlıkların rızkına Allah kefil olmuştur. Rızkı bitenin ömrüde biter. Hiç kimse Allah'a rağmen kimsenin rızkını engelleyemez. Kimse kimsenin rızkını yiyemez. Birisinin işini bozmak için büyü yaptırmak, Allah'ın iradesine karşı gelmek değil midir? Kim olurs olsun Allah'ın iradesini değiştirebilir mi? Değiştiremez. Hased eden kişi hiç bir zaman mutlu ,huzurlu olamaz. Mülk Allah'ındır, dileyene dilediği kadar verir. Kiminin rızkını da kısar. Bunun hikmetini bir kul olarak bilemeyiz. Her işin sonuna bakmak lazımdır.

Bazıları da genç bir kızın kısmetini bağlamak evlenememesi için veya bir işte başarılı olamaması işin yaptırır. Genç bir kızın, Allah'ın emri olan evlenmesini engellemek için, böyle büyü yapılmasını, acaba Allah, kendi iradesini hiçe saymak olarak görmez mi? Kendisine şirk koşulduğunu, isyan edildiğini kabul etmez mi? Bu büyüleri yaptıranlar, acaba kendi kızları ve oğulları için yapılmasını kabul ederler mi, razı olurlar mı? Hiç kimse kabul etmez, razı olmaz. Kendine zarar verecek bir şeyi istemiyorsun da, başkası için neden yapıyorsun? Allah; Hayy ve Kayyum'dur. Allah, gören ,işiten ve bilendir. yaptıklarınızı görmüyor sanmayın!

6-Sabun Büyüsü:

Bazı hocalar,insanlara,ana sabun büyüsü yapıldı,sabunun üzerine bilmem kaç tane iğne batırıldı sonra denize kuyuya veya akarsuya atıldı, sabun eridikçe sende eriyeceksin.

Bir insana yalan söyleyerek böyle zulüm yapılır mı? Kişiye diyorsun ki eriyerek öleceksin! Bu tamamen yalan ve uydurmadır.

Kuyuya atılan iğneli sabun insanı nasıl eritir? Olayın sırrı şudur:Büyücünün insana gönderdiği cinlerden bazıları, o kişinin iştahını keser, yemek yedirmez. Uzun süre gıda alamayan kişi normal olarak zayıflamaya,kilo vermeye başlar.Cincinin tabiriyle erir.

Eğer büyülü kişinin bedenindeki şeytan çıkarılır veya yakılırsa,sorun ortadan kalkar.Kişi yemeğini yer ve normale döner.Bazen bunun tem tersi de olur, bedendeki cinler aşırı yemek yedirir, o kişide hızla kilo almaya başlar.Olayın aslı budur.

7-Papaz Büyüsü: Çok çeşitli anlamlar verilir bü büyü çeşidine.Papaz yapar, papaz bozar, herhangi biri yapar papaz bozar veya papaz yapar bir kimse bozar, anlamları verilir. Olayın sırrı şudur: Büyücünün dini olmaz. Büyü yapmayı bilen herkes yapabilir. Ancak, büyü , büyücünün insan vücuduna cin ve şeytanları musallat etmesi olduğuna göre, o varlıklara etki edebilecek onları yakacak tek çözüm Kur'an'ı kerimdir.

Bazılarının, büyü çözdürmek, bozdurmak için papaza gitmesi; dinimizde haramdır, günahtır. Her çeşit büyü Kur'an'la bozulur. Bu büyü ile geniş açıklamaları "Sıkça Sorulan Sorular " bölümünde okuyabilirsiniz.

8-Domuz Yağı Büyüsü: Bu büyüde, karı kocayı ayırmak, haneye huzursuzluk getirmek, işleri bozmak gibi amaçlarla; ev ve işyerine domuz yağı sürülmesi ile yapılır. Bir başka şekli de, domuz yağı eritilir, sonra soğutulur ve yemeklerin içine atılır. Yemeğe atılırken de, atan kimsenin gusül abdestsiz olması istenir.

Dikkat edilirse, domuz ve ürünleri dinimizde haram, yasaktır.Gusül abdestsiz olmakta dinimizce haramdır. Kur'an'a el süremezsin, namaz kılamazsın hiç bir ibadeti yapamazsın.

İşin sırrı şudur: Büyücü ile şeytan işbirliği halindedir.Şeytan büyücüyü ne kadar Allah'tan uzaklaştırırsa, imanını alırsa, ona o kadar yardım eder. Diyelim ki,domuz yağı ile birisine büyü yapıldı. O insanda ruhsal , fiziksel ve uykuda sıkıntılar olacaktır. Bu domuz yağının aklı fikri mi varki? Bu halleri yaşatacak. Yok tabiki. her büyüde olduğu gibi buradada büyüde insan bedenine giren cinler etkin rol oynamaktadır.

Evinize sürülen domuz yağının da bir hükmü yoktur. Büyülü kişide görülen sıkıntı ve belirtileri yaşamıyorsanız korkmayın. O yağı silin, çıkmazda kazıyın ve boyayın.

9- Yumurta Büyüsü: Yumurta ile yapılan büyüdür. bazı hayvanların yumurtalarına, bazı tılsımlar yazılıp, sonra bu yumurta, suya atılır veya havaya asılır veya toprağa gömülür. Bazende çürümüş yumurta ile yapılır. Bu da bazı eski büyü kitaplarından alınmış bir büyü çeşididir. Büyü yapılacak kimsenin ana adı ve doğum tarihi önemlidir. O kişinin tabiatı bulunur. Nereye yakınsa ona göre işlem yapılır.

10- 41 Dikiş Büyüsü: Eskiden daha çok yaplılırdı. Şeytanın istediği şekilde bir kağıda yazılar yazılır.Bu muska haline getirilir ve o kimsenin giysilerine gizlice konurdu. Bu tür muskalar açıldığında, içinde Allah'a şirk koşan yazıların olduğu, kırmızı kalemle yazıldığı, anlamsız bir takım şekillerin olduğu görülür. Bunları büyücüye yazmasını şeytan ister. Amacı allah'a isyan ettirmektir. Büyücü isyan eder, şeytan yardımcı olur.

11- Nohut Büyüsü: Aşık etmek için yapılır. Her nohut üzerine "x" suresini okurlar, ocak üstündeki bir kabın içine atarlar. Kırkbir gün sonrada istenilen kişi aşık olurmuş! Bu büyücüler o kadar ileri gitmişler ki, Allah'ın ayetlerini büyü yapmakta bile korkmadan büyüde kullanıyorlar. Kur'an'ı Kerim bize büyü yapalım diye mi gönderildi? Kur'an'ı Kerim'i büyü yapmakta kullanmak, alet etmek insanı dinden çıkarmaz mı? Bir insanı kendine aşık etmek için büyü yaptırmak, yapmak insani bir şey mi? Mutlu ve huzurlu olmak için iki kişinin birbirini gönülden sevmesi, beğenmesi, hoşlanması gerekli değil midir. Bu tür zorlamanın sonucunun ne olacağı belli değil mi?

12- Gideni geri Getirme, Döndürme Büyüsü:"Hocam,karım kaçtı, evi terk etti,büyü ile geri getirebilir misiniz? O kadar çok istek oluyor ki.O kişiye soruyorum, büyünün ne olduğunu biliyor musun? Cevap veremiyor. Ona büyünün ne olduğunu anlatınca,iyi niyetle olan büyünün bir zararı olmadığını düşündüğünü söylüyor.Bu işler hep böyle olur.Bilmeden büyü yaptırırsın,karşındakini hasta edersin.Ondan sonrada büyüyü bozduracak hoca ararsın.

Bazılarının karısı veya kocası evi terkedip gider. Gideni geri getirmek , döndürmek için yapılır. Burada da giden kimse üzerine cinler gönderilir, vücuda giren cinler, o kimseye vesvese vererek istenilen kimseye geri getirilmesi amaçlanır. Allah ve insan düşmanı olan şeytan, insana yardımcı olur mu? Kesinlikle olmaz. Allah böyle bir şeye izin vermez. Böyle bir gücü hiç bir kuluna nasip etmez. Böyle bir gücü olan bir insan düşünebilir misiniz? İstediğini getiren, istediğini götüren? Muska yazacakmış, vefk yazacakmış, çalışma yapacakmış! Geri getirecekmiş. İnanmayın bunlara.

Bunlardan başka "Hastalık büyüsü", "Karabiber Büyüsü", "Aşk Büyüsü", "Şirinlik ve Sıcaklık Büyüsü" gibi bir çok büyü yapılmaktadır.

Yapılan bu büyülerin hepsinde cin ve şeytanlar kullanılmıştır.Şeytan kullanılmadan büyü yapılamaz. Çünkü, büyülenecek olan kimsenin kötülüğü istenir. Büyü iyi niyetle de olsa, dinimizde haramdır, yasaktır, büyük günahlardandır. Büyünün iyisi kötüsü olmaz. Mesela; bir kadının kocasına kendisini daha çok sevmesi, ona bağlanması için yaptırdığı " Şirinlik ve Sıcaklık Büyüsü" görünüşte iyi niyetle yaptırılsa bile haramdır, günahtır. Kocanı büyü ile değil, tatlı dilinle, giyim kuşamınla, davranışlarınla, onun istediği şeyleri yapmakla kendine sevdirirsin.

Büyülerin hepsinde bir zorlama vardır. İşler yolunda giderken, neden büyü yaptırma ihtiyacı duyulsun. Büyüde ayrıca fesatlık, çekememe, haset birinci sıradadır. Büyünün asıl amacı karşındaki insana kötülük yapma hissidir.

Yukarıda saymış olduğum büyülerin herbirinin ayrı bozma-çözme yüntemi varmış! Bunların doğru değildir. Türü,çeşidi ne olursa olsun; büyü bozmanın tek yolu, büyülü insanın üzerine Kur'an okuması yapılıp, ona musallat edilen cinlerin, şeytanların yakılmasıdır.Kur'an'ı Kerim dışında hiç bir yol ve yönteme itibar etmeyiniz. Asla sonuç alamayacağınız gibi daha da kötüye gidebilirsiniz.

Büyü ile hiçbir şey elde etmek mümkün değildir. Evlilikler karşılıklı saygı ve sevgiye dayanmalıdır. karşındakine büyü yaptırıp , o kimseyi zorlayarak elde edemezsiniz. Allah'u teala buna izin vermez. O evliliğin sonu felaket olur.

Size kötülük yapan birine dahi büyü yaptırmayınız. Allah, gören, bilen ve işitendir. Kimin ne yaptığını bilir. Böyle durumlarda o kişiyi Allah'a havale ediniz. Allah "Seriul hisabtır." yani hesabı çabuk görendir.


ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA

Büyü,cin ve şeytan ile ilgili bu yazıları okurken, içinize sıkıntı, daralma, okumama isteği, yazılar üzerinden puslanma gelirse bu cinlerden kaynaklanıyor demektir.

Şeytan bana ulaşmanızı engellemek ister.Aklınıza çeşitli olumsuz düşünceler getirir. Eğer bu durumları yaşarsanız anlayın ki cinlerin hükmü altındasınız.Hiç kimse nasıl ateşe gitmek istemezse, insanın bedenindeki cinlerde yanmak, yok olmak istemez. Akıllı şuurlu varlıklar olduğundan herşeyden haberleri vardır. İşte bu nedenle sizi bana getirtmemeye çalışırlar.

Bu nedenle cinlerin size verdiği vesvese ve evhamlara karşı koymanız gereklidir.

"
 
"Ben, cinleri ve insanları ancak Bana kulluk etsinler diye yarattım."

(Zariyat-56)
Güzel rüya Allah'tandır. Kötü, karışık rüya şeytandandır. Dolayısı ile biriniz kötü bir rüya görüp korkarsa sol tarafına tükürsün ve şerrinden Allah'a sığınsın,böylece kötü rüya kendisine zarar veremez.
Hadisi Şerif


Tüm Hakları Saklıdır (c) -2011